Övür övdü, Metiner kükredi, Işıklar fulledi!


Hafta sonu bölgemiz AK Partili adayların bazı toplantılarına katıldım.

Bunlardan birisi Esenyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Gürsel Doğan'ın ev sahipliğinde düzenlenen Park Otel'deki kahvaltıydı.

Kahvaltılı toplantıda Esenyurt mahalle muhtarları ve bazı dernek başkanları Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Mahmut Övür ile buluşturulmuştu.

Muhtarlar teker teker konuşurken ağırlıklı olarak iktidarı eleştirmeye başladılar.

Mahmut Övür muhtarları dinlemeye devam ederken toplantıda bulunan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Gazenfer Karakaş sabredemeyerek mikrofonu aldı ve muhtarlara veryansın etti.

 

***

 

El insaf Ak Parti hükümetinin yaptığı başarılı hizmetleri görmezden gelmek, muhtarlara yapılan iyileştirmeleri görmezden gelmek, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın muhtarları zaman zaman makamında ağırlamasını görmezden gelmek... vs. diye serzenişte bulunan Karakaş'a cevap yine muhtarlardan geldi: durumumuz içler acısı!

 

***

 

Toplantıyı izledikten sonra Mahmut Övür ile röportaj sözümüz vardı vaktin varsa gerçekleştirelim dedim.

O da ne. Telefonum kapalı. Zira ses kayıt işlemini son yıllarda cep telefonu ile gerçekleştirdiğimden dolayı röportaj yattı.

Mahmut Övür hemen sitemini yaptı; CHP'lisin ya bizimle röportaj yapmamak için mutlaka bahanen vardır.

Ben de cevap hazır; mensubu bulunduğunuz parti yüzünden Büyükçekmece'de elektrikler gece yine kesilmişti. Telefonum şarj olamadığı için telefonumu kullanamıyorum.

 

***

 

Neyse şakalaştık sohbet ettik Mahmut Övür ile.

Kendisine de söyledim buradan da yazıyorum.

Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayları arasında diğer siyasi partililerin en az tepki gösterdiği kişidir Mahmut Övür.

En büyük hantikapı yandaş gazete olarak bilinen Sabah gazetesinde köşe yazması ve her koşulda Ak Parti iktidarını savunmasıdır.

Aksi halde bu toplantıda kendisinin de bahsettiği gibi bizler Mahmut Övür'ü  CHP'li, SHP'li olarak sol gelenekten gelen iyi bir gazeteci olarak biliyoruz.

Zaten kendisi de söyledi. CHP'den daha önce aday adayı olup aday yapılmamış ve en son parti politikasını beğenmediği ve partide kendisi ve ülke adına bir gelecek  göremediği için 2006'da  istifa etmiş.

Bu seçimlerde ise istikrar için, Ak Parti politikalarını benimsediği için, Tayyip Erdoğan'ı beğendiği ve başarılı bulduğu için bu partiden aday olmuş.

 

***

 

Bir diğer toplantı ise yine Esenyurt'taydı ve bu defa ev sahibi yerel gazeteci ve fotoğrafçı-çiçekçi-emlakçı Adil Aslan'dı.

Adil ise hemşehrisi AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'in bölgemizden aday gösterilmesi onuruna bir yemek düzenleyerek Metiner'i gazeteciler ile bir araya getiriyordu.

Mehmet Metiner toplantıda HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'a seslenerek;  "Hodri meydan, istediğin yerde istediğin şartlarda tartışalım. Sen bir taraftan tehdit edeceksin. Parmak sallayacaksın. Silah göstereceksin. Diğer taraftan barıştan bahsedeceksin.' derken.

MHP'lilerde Mehmet Metiner'in hedefiydi; Milliyetçilik yapanlara sesleniyorum. Hakkari'de politika yapında göreyim. Orası vatan toprakları değil mi. Hadi bakalım gidip Hakkari'de politika yapalım. Oturduğunuz yerde sallamak kolay. AK Parti olmasaydı Türkiye sınırları çoktan değişmişti, diyen Metiner'i oldukça gergin gördüm.

 

***

 

Buraya kadar aslında kısaca bu toplantılardan bahsettim ama asıl şunu söylemek istiyorum.

Yine Övür ile sohbetimde de bahsettim.

Bir gazeteci neden politika yapmak ister.

Neden aday olur.

Aday olmak ister.

Veya nereye kadar politika yapacak.

Politika yaptığı sürece gazetecilik mesleğine devam edecek mi.

Gazetecilik mesleği nerede yetersiz gelmiyor da bir gazeteci politika yapmayı kafasına koyar.

Bildiğim kadarı ile politika insanlara, doğaya, çevreye, vatana, millete, ülkeye hizmet için yapılır.

Eeee.

Gazetecilik yaparken zaten bu görevleri fazlası ile yerine getirmiyor muyuz.

O halde neden politika!

Mehmet Metiner, Mahmut Övür veya bir başkası.

Bu ülkenin en çok okunan gazetelerinden birisinde yazı yazıyorsunuz.

Bu ülkenin en çok izlenen televizyonlarında istediğiniz zaman saatlerce konuşuyorsunuz.

Dolgun maaş aldığınızda biliniyor.

Ak Parti'li yöneticilere sözünüz de geçiyor.

O halde neden politika.

Neden milletvekili.

Yani Metiner Adıyaman milletvekili olarak Adıyaman'a ne yaptı da şimdi İstanbul 3. Bölge bu hizmetlerden mahrum kaldı...

 

 

Nedir bu arabadan çektiği!

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar sık sık özel arabası ile gündeme geliyor.

Son model pahalı arabaları tercih etmesi.

Yakınlarının da benzer arabaları tercih etmesi.

Yöneticilerinde de benzer arabalar aldırması veya alması.

Bulgarisan'da gazino ve kumarhane önüne aracını park etmesi.

Şimdi de kendisine ve oğluna ait özel arabasının deposuna Silivri Belediyesi'nin kasasından mazot-yakıt koydurması ile gündemde.

Buyurun buradan yakın.

Belgeler emin ellerden.

Belli ki belediye çalışanlarından bazıları başkanlarını çok seviyor.

Onunla ilgili önemli bilgileri paylaşmayı ihmal etmiyorlar.

 

***

Gazete İstanbul yine çok konuşulacak bir habere imza atıyor.

Eminim kamu kaynaklarını kullanmada Hz. Ömer adaletini örnek aldığını iddia eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın bu fullemeye de  bir Hz. Ömer cevabı olacaktır.

Işıklar nasıl bir cevap verecek bilmiyorum ancak.

Mesai bitimine kadar devlete ait mumu mesai dışında ise kendi parası ile aldığı mumu yakan Hz. Ömer günümüzde yaşasaydı Başkan Işıklar'ın bu yaptığına daha güzel bir cevap verirdi.

 

YORUM EKLE