Avcılar Avcılar halkına yetecek

Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar Belediye Başkan adayı Av. Turan Hançerli, seçim çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Avcılar'ın, Avcılarlılara yeten bir ilçe olması için gayret edeceklerini söyleyen Hançerli, “Biz Avcılar, Avcılar halkına yetecek diyoruz. Burada yaşayan hemşehrilerimiz çevre ilçelere gitme ihtiyacı hissetmesin, her şey Avcılar'da olsun istiyoruz” dedi

Avcılar Avcılar halkına yetecek

En büyük hedefinin Avcılar’ı yönetmek olduğunu söyleyen Turan Hançerli, hayatı boyunca birçok zorluk yaşadığını ve şimdi bütün bunların üstesinden gelmiş olarak yaşadığı kente hizmet etmek istediğini söyledi. 12 yaşından beri kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalıştığını anlatan Hançerli, “Ben yaz tatillerinde köye döner babama yardım ederdim. Ailem buğday mısır ekerdi. Buğday çektiğimiz patoz makinesi vardı. Şaftla çalıştığı için sistemi ben biliyordum ve makineyi dengelerken o şaft beni kaptı. Fırlattığındaysa iki kolum yoktu. Kollarımı dikmeye çalıştılar dikildi bir tanesi ama enfeksiyon nedeniyle tekrar kesildi. Ben direnmeye karar verdim. Yıllar geçti İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandım. 5 yılda çok keyif alarak bitirdim” dedi.

2009'dan beri CHP'li

10 yıl önce CHP'ye üye olduğunu anlatan Hançerli, Avcılar için neden yola çıktığını da şöyle anlattı; “2009 yılına geldiğimizde Türkiye Sakatlar Derneği Başkan yardımcılığı yapıyordum ve birçok emsal dava açtık. Siyaset çok güçlü bir etkiye sahip bunu gördüm ve 2009 yılında CHP'ye üye oldum. 2007'de eşim Deniz ile evlendiğimizde Avcılar'da yaşamaya başladık. İki çocuğum burada doğdu. Avcılar'da insanlar birbirini ötekileştirmez dost canlısı bir kenttir. Sokakta üşüyen kedileri misafir eden bir kent Avcılar. Güzel yürekli insanların olduğu bir kent. Avcılar çocuğuyum Avcılar'ın abisiyim ve geleceğim de bu kentte. Daha mutlu Avcılar'ı inşa etmek için yola çıktım.”

Belediyeyi akılla yöneteceğim

Avcılar Belediyesini aklıyla yöneteceğini kaydeden Hançerli, “Belediyeyi aklımla zekamla yöneteceğim. Kollarla yönetilmiyor. Evet kol protezim var ama çayımı içiyorum, yemeğimi yiyorum, yazımı yazıyorum. Belki çok rahat tokalaşamıyorum ama ellerini sıkabilirim. İnsanları öpüyorum yüreklerine dokunuyorum. Zaten bir işi yönetme konusunda rüştümüzü ispatladık. Laf söyleme noktasında değiliz zorluklara rağmen başardığımız işler ortada. Hem de tek başımıza yaptık. Şimdi 2000'e aşkın personelle Avcılar'ı yöneteceğiz. Ülkemin en nitelikli insanlarının bana el uzattığını görüyorum” diye konuştu.


Öğrencileri kazanacağız

Kültür sanat anlamında önmeli işler yapmak istediklerini kaydeden Hançerli, “Türkiye'nin genel sorunu Avcılar'da da aynı ekonomi ve işsizlik. Yapı güvenliği ve imar diğer sorunlar. AKP'nin bunu çözme ihtimali yok bunu çözerse halkın yararına değil bir şirketin veya grubun yararına çözebilir. Çünkü bunun çok somut örnekleri var. Ekonomi belediyenin işi değil ama biz bunu da çözmek zorundayız. İstanbul Büyükşehir Başkan adayımızın buna ilişkin çok ciddi önerileri var. Su harcamasından yol harcamasına kadar belediye hizmetlerinde bazı giderleri düşürerek halkın zenginleşmesi sağlanabilir. Burası üniversite kenti 50 bin öğrenci var. Onları Avcılar'ın ekonomisine kazandıracağız” dedi.


Kadıköy'ü geçme peşindeyiz

Kadıköy'ü geçmeyi hedeflediklerini de vurgulayan Hançerli, “Yerel yönetim olarak projeler geliştiriyorsunuz. Mesela Avcılar'ın değişmesi için kat yüksekliğini arttırmak lazım. ‘Hayır' deyip reddediliyor. İki model öngörülüyor, AKP'nin önerdiği model, kaynakların ve insanların arazilerinin büyük müteahhitlere devredildiği model. Esenyurt'ta bütün araziler gayrimenkuller bir şirkete devredilmiş durumda. Şimdi Avcıları da bir şirkete devretmeyi hedeflemiş olabilirler. O dönüşümü mutlaka halkın yararına sağlayacağız. Sahilleriyle müthiş olanaklar sunuyor. Cıvıl cıvıl yaşayan bir kent hayal ediyorum. Vatandaşın ihtiyaçlarının tamamını Avcılar sınırlarında karşılayabildiği bir kent arzu ediyoruz. Gençler ihtiyaç duyduklarında atlayıp Kadıköy'e gidiyorlar. Kültür Sanat ortamı, sahili ile Kadıköy'ü geçme peşindeyiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 08:34

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER