Birlikte rahmet ayrılıkta azap var

Katıldığı televizyon programında seçim çalışmalarına ilişkin konuşan CHP Avcılar Belediye Başkan adayı Av. Turan Hançerli, birlik beraberlik vurgusu yaptı. Avcılar'daki her vatandaşa eşit mesafede hizmet edeceklerini anlatan Hançerli, “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap var” dedi

Birlikte rahmet ayrılıkta azap var
Türkiye’nin geldiği nokta itibariyle vatandaşın siyasilere olan güveninin azaldığının altını çizen Hançerli, “Tüm Türkiye’ye siyasete aktif katılım çağrısı yapıyoruz. Gelin hep beraber Türkiye’nin geleceğini birlikte değiştirelim. Özellikle tertemiz gençlerimizin siyasete daha fazla katılmaları çok önemli.” diye konuştu. Yerel seçimde genel siyasete ilişkin konuların daha çok konuşulduğunu belirten Hançerli, ekonomik kriz ve işsizliğin vatandaşın en önemli gündemi olduğunu söyledi. “Siyaseti malum isimlere bıraktığımızda ülkenin geldiği nokta belli. Ekonomik kriz ve işsizlikle boğuşuyoruz. Eğitim konusunda da ciddi dertlerimiz var.” “Özellikle gençlerimiz temiz eller, olumsuzluğu kötülüğe bulaşmamış olanlar… Gelin siyasetin kirli yanlarını birlikte temizleyelim. Martın sonu bahar dediğimiz gibi baharı tüm Türkiye’ye getirelim.”

Gençlerin yarısı işsiz

Genç işsiz rakamlarının ciddi boyutlara ulaştığına dikkat çeken Hançerli, yerelde gerçekleştirecekleri ekonomik kalkınmayla işsizliğe karşı mücadele edeceklerini söyledi. “Resmi rakamlara göre her 4 gençten biri işsiz. Ama sokakta yani gerçek hayatta her iki gençten biri işsiz. Gençlerin arasında işsizlik yüzde 50’yi buluyor.” “İş bulan gençlerin yarısı da kesinlikle mesleğiyle ilgili işleri yapmıyor. İki bilgisayar mühendisi genci örnek vereyim; biri ganyan bayiinde çalışıyor, diğeri ise market işletiyor. Ülkemizin geleceğini asıl tehlikeye atan bu.”

Siyaset dert edinen insanların işi olmalı

Siyasetin asıl görevinin toplumsal sorunlara çözüm üretmek olduğunu belirten Hançerli, ‘kendi kişisel çıkarları olanların’ siyasetten temizlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi. “Siyaset topluma halka hizmet etmek isteyen başkasının derdini dert edinen insanların işi olmalı. Vatandaşlarımız, seçeceği belediye başkanının sözlerine ve geçmişlerine baksınlar. Bu insanlar kendisinden başka insanların derdiyle dertlenmiş mi?”

Vatandaş ayrıştırma olmasın istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadelerinin toplumu gerdiğini ve ayrışmaya sebep olduğunu belirten Hançerli, AK Parti seçmeni dahil farklı partilere destek veren tüm vatandaşların bu üsluptan rahatsız olduğunu söyledi. “Seçim kampanyamız sırasında sokakta en net gördüğümüz şey, vatandaşımız artık ayrıştırma istemiyor. Ev sohbetlerinde görüyoruz, aslında tabanda ayrışma söz konusu değil ve bu beni çok mutlu ediyor. Sadece çok az sayıda fanatik diyebileceğimiz partililer var.” “Sayın Erdoğan’ın tutumu AK Partililer içerisinde de olumlu bulunmuyor. AK Parti’ye oy veren büyük bir çoğunluk, Sayın Erdoğan’ın hakaret ve küfür eden tutumundan memnun değil.”

Liyakata önem vereceğim

Devlet kademesindeki liyakatsiz yönetimin Türkiye’de işsizliğe ve yoksulluğa neden olduğunu belirten Hançerli, şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizin en önemli sorunlarından biri de liyakat. Likayatli insanları görevlendireceğiz. Liyakatli çalışma arkadaşlarımız olacak. Bizim için liyakat iş neyi gerektiriyorsa ona uygun niteliklere sahip olmak. Bunun için üniversiteler bitirmekte şart değil.”

Birliği kurmak zorundayız

Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli, 435 bin Avcılarlı’ya ayrımsız ve eşit hizmet sözü verdi. Hançerli, “Birliği kurmazsak bir olmazsak ne avları ne de ülkeyi geliştirme imkanımız olmaz. Bunu yapacak biriyim. Neden çünkü ömrüm boyunca ayrımcılıkla mücadele ettim.” Avcılar’ın sorunları var. Özellikle ekonomik durumu zayıf yoksulların engellilerin yaşlıların sorunları var. Bunlarla öncelikli olarak ilgileneceğim. Tüm dezavantajlıların derdine dermen olmak için çalışacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 08:45

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER