CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 120 Milletvekili ile Birlikte Erzurum'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu son yerel seçimlerde %04,4 oy aldığı Erzumuruma 120 milletvekili ile birlikte gitti. Erzumrumu ziyarette bulunan CHP heyeti esnafları, halkı ve Erzurumun ileri gelenlerini ziyaret edecek.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 120 Milletvekili ile Birlikte Erzurum'da       
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yöneticileri ve 120 milletvekili ile birlikte; esnaf ziyareti, TBMM Grubu toplantısı, MYK toplantısı ve kanaat önderleri toplantısı için Erzurum'a gitti. 

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet davul zurna ve büyük bir coşkuyla karşılandı.

KENTE ÇIKARMA YAPTILAR
Sabahın erken saatlerinde kente varan CHP heyeti önce kent esnafını ziyaret etti. AK Parti'nin kalesine çıkarma yapan Kılıçdaroğlu, çalışma arkadaşları ve milletvekilleri ile birlikte Erzurum Kongre Merkezi'ni ziyaret etti. Heyet daha sonra grup toplantısı için Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ne geçecek.

SON SEÇİMDE AK PARTİ KENTTE YÜZDE 54.8 OY ALMIŞTI
Öte yandan 2018 genel seçimlerinde kentteki vatandaşların yüzde 73'ü Cumhur İttifakı'ndan yana oy kullanmıştı. AK Parti'ye oy veren vatandaşların oranı ise yüzde 54.8 olmuştu. CHP'ye verilen oyların oranı ise yüzde 4.4 olarak açıklanmıştı. 6 milletvekili olan Erzurum'da 4 AK Parti, 1 MHP ve 1 İYİ Parti milletvekili bulunuyor.

aslıhan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER