CHP'deki yabancı maddeler zamanla dışarı atılır!

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "CHP'de politikamızla, ideolojimizle uyuşmayan, altı okla uyuşmayan söylemler söyleniyor mu? Söyleniyor. Niye korkuyorsunuz? CHP büyük bir denizdir. Denize bir yabancı madde düştüğünde hemen kirleniyor mu? Hayır, zamanla dışarı atılıyor. CHP'deki o yabancı maddeler de zamanla dışarı atılır" dedi.

 CHP'deki yabancı maddeler zamanla dışarı atılır!


İnce, partisinin Afyonkarahisar'da Ticaret Borsası Meclis Salonu'nda düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. İnce, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 2002 yılından bu yana girdiği seçimlerde CHP'den fazla oy alarak çıktığını ve CHP'yi yendiğini söyledi.

CHP'liler de zaman zaman umutsuzluk oluştuğunu belirten İnce, Turgut Özal'ın da 1983, 1984 ve 1987 seçimlerinden başarıyla çıktığını, 1989 yerel seçimlerinde ise gazetelerde "eli kolu bağlı belediye ister misiniz?" ilanları vererek oy istediğini anlatarak, buna rağmen İzmir, İstanbul, Ankara gibi illerde seçimi kaybettiğini hatırlattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti öncesi milletvekilliği seçimlerini kaybettiğini ifade eden İnce, şunları kaydetti: "Afyonkarahisar dönüştürülebilir. İzmir solcu bir kent mi? Hayır merkez sağ bir kenttir. Doğru Yol, Adalet Partisi, Demokrat Parti gelenekleri hakim. Aydın, Antalya, Trakya da öyle. Bu dönüşüm bu kentlerde oldu. Afyonkarahisar da aslında merkez sağ tandanslı bir kent, tersine bir dönüşüm yaşamış. Dönüştürebiliriz, bunu yaparken dedikoduyu parti içine taşımayacağız, dert yanmayacağız, engelleri erteleyeceğiz, taşın etrafından dolaşmayacağız, çok çalışacağız, çalmayacağız, çaldırmayacağız."

Türkiye'de ilkokulda dahi çocukların birbirlerine "Türk müsün?, Kürt müsün?, Alevi misin?, Sünni misin?" diye sorular sorduğunu, ülkede bölünmenin
yaşandığını öne süren İnce, bunun AK Parti hükümetinin tutumundan kaynaklandığını savunarak eleştirdi.

"CHP'ye birileri akıl vererek sokakta bizi dönüştürmeye çalışacak, biz de reçeteyi uygulayıp iktidar olacağız. Biz kendi reçetemizi kendimiz
uygulayacağız" diyen İnce, CHP'de de zaman zaman yanlış söylemler olabileceğini, buna kimsenin kızmaması ve küsmemesi gerektiğini aktardı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, şöyle devam etti: "CHP'de politikamızla, ideolojimizle uyuşmayan, altı okla uyuşmayan söylemler söyleniyor mu? Söyleniyor. Niye korkuyorsunuz? CHP büyük bir denizdir. Denize bir yabancı madde düştüğünde hemen kirleniyor mu? Hayır, zamanla dışarı
atılıyor. CHP'deki o yabancı maddeler de zamanla dışarı atılır. Merak etmeyin, korkmayın. Biz dünyanın en eski partileri arasındayız. Lüks otellerin lobi salonlarında değil, savaş meydanlarında kurulduk. İçişleri Bakanlığı'na dilekçe vererek kurulmuş bir parti değiliz.

Türkiye'nin dış politikası Alevilik-Sünnilik üzerine kurulur mu? Esed diktatördür, Alevi de olsa diktatör, Sünni de olsa diktatördür. Biz politikamızı
belirlerken, Türkiye'nin çıkarlarını korurken, insanların Alevi mi, Sünni mi olduğuna mı bakacağız. Biz ülkemizin çıkarlarına bakarız."
İnce, konuşması sırasında mikrofonun sesinin kesilmesi üzerine, "Sesimi AK Parti kesemedi, Afyonlular hiç kesemez" dedi.
__________________________________
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2012, 00:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
katılıyorum
katılıyorum - 9 yıl Önce

ben muharrem inceye katılıyorum. başta ince olmak üzere bir çok şaibe altındaki kişiler chp den uzaklaştırılacak.

SIRADAKİ HABER