CHP’den “Ertuğrul Gülsever'e adaylık baskısı

Hayatını sosyal demokrasi mücadelesine adayan Ertuğrul Gülsever’e Genel Merkez, İstanbul İl Başkanlığı ve İlçe Başkanlarının tekrar CHP İBB Meclis Grup Başkanvekili adayı olması yönünde baskı yaptığı belirtiliyor. İstanbulluların “Ertuğrul Abi” olarak tanıdığı ve sevdiği Gülsever’in yeniden görevlendirilmesi için İBB CHP Grubu Meclis Üyelerinin de ortak karar alacağı ifade ediliyor.

CHP’den “Ertuğrul Gülsever'e adaylık baskısı
2 dönemdir CHP İBB Meclis Grubunun performansını en üst noktalara çıkaran Ertuğrul Gülsever ve arkadaşlarının oluşturduğu refleks, kentteki birçok olumsuzluğa karşı “hayır” haykırışının faili oldu.

DOĞRUNUN YANINDA, YANLIŞIN KARŞISINDA OLDUK”

CHP Büyükşehir Meclis Grubu olarak İstanbul ve İstanbullu için her zaman doğruyu savunduklarını, kamu yararı bulunmayan hiçbir projenin altına imza atmadıklarını, bundan sonra da çalışmalarını sosyal demokrat ilkeler doğrultusunda devam ettireceklerini belirten Ertuğrul Gülsever, adaylık için henüz karar vermediğini söylüyor. Gülsever, “İstanbullu’nun eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel alanları gibi yaşamsal noktaları için mücadele ettik ve mücadeleye devam edeceğiz. CHP İBB Meclis Grubu olarak, İstanbul’a yapılan her doğru ve iyi hizmetin yanında, yanlış hizmetin de karşısında olduk. Görev almasak bile, bu misyon ve vizyonu devam ettireceğiz” diye konuşuyor.

Gerçekleştirilecek Grup Başkanvekilliği seçiminde yeniden aday olması halinde Ertuğrul Gülsever’in oy birliğiyle seçileceğine kesin gözüyle bakılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 14:21

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER