DANIŞMANIN RESMİ GÖREVİ YOK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yeni danışman bilmecesi. Günlerdir Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olduğu yazılan Tebessüm Koçakçı CHP'de karışıklığa neden oldu.

DANIŞMANIN RESMİ GÖREVİ YOK

Türkiye'yi, Eurovision şarkı yarışmasında ilk olarak temsil eden sanatçı Semiha Yankı'nın kızı Tebessüm Koçakçı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na danışman olduğu iddiası partiyi karıştırdı.
Genel Merkez'de odası olmayan Koçakçı için resmi bir görevlendirmenin bulunmadığı öğrenildi. Koçakçı'nın, Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde görüştüğü öğrenildi. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, İstanbul eski İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın ekibinden olan Koçakçı, Kılıçdaroğlu'na "Gönüllü olarak" danışmanlık yapmak talebinde bulundu. Ancak bu konuda bir görevlendirme yapılmadı. CHP liderinin resmi olarak, seçim işlerinden sorumlu başdanışmanı Erdoğan Toprak, bilişim ve teknolojiden sorumlu başdanışmanı Erdal Aksünger ve siyasi başdanışmanı ise Rasim Bölücek.

Kılıçdaroğlu'nun doğu illeri örgütlenmesinden sorumlu danışmanlığını eski bakanlardan Cemil Erhan yürütüyor. Dr. Recep Cengiz de danışmanlık görevinde bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 22:14

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER