"EVİMİN ALTINDAN DİNLEME CİHAZI ÇIKTI"

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Erdoğan'dan derin devlet itirafı.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, evinin altında bulunan dinleme cihazı ile ilgili detayları açıkladı.

Erdoğan, "Ben dahil bu dinlemeler bitmemiştir. Evimin altındaki ofisimde dinleme cihazı bulundu. Derin devlet denen olay boş durmuyor." diye konuştu.

'DERİN DEVLET TEMİZLENDİ DİYEMEM'

"Devletteki derin yapı tamamen temizlendi diye bir iddia içinde olmadık. O kadar büyük bir iddiada bulunamam. Derin yapının sıfırlandığı bir ülke yoktur. Her ülkede bu tür yapılanmalar vardır.

Önemli olan bu tür yapılanmaların darbelere neden olup olmadığıdır. Biz bu yapıların zararını en aza indirdik. Biz yolsuzlukla mücadelede başarılı olduysak bu çetelerle mücadelede başarılı olduğumuz içindir.

'BEN DE DİNLENDİM'

Tunceli Hozat'taki fişlenme iddiaları üzerine başlattığımız takip devam ediyor. Devletin bazı kurumlarında 'derin devlet'ten kalma kötü alışkanlıklar var. Ben dahil bu dinlemeler bitmemiştir. Evimin altındaki ofisimde dinleme cihazı bulundu. Derin devlet denen olay boş durmuyor.

Deniz Baykal'la ilgili kaseti de kimin yaptığı bulunamadı. Olayı duyduğumda Meclis'te kulisteydim, Bakan Yıldırım'a talimat verecek yayını kestik. Ama Deniz Baykal bu konuyla ilgili hassasiyetimi anlayamadı."

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2012, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER