İşte CHP'nin İstanbul stratejisinin ana hatları

CHP’nin 23 Haziran İstanbul seçim stratejisinin ayrıntıları belli olmaya başladı.

İşte CHP'nin İstanbul stratejisinin ana hatları
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, 23 Haziran’da yenilenecek seçime “16 milyon İstanbullunun adayı” olarak hazırlanan Ekrem İmamoğlu’nun yürüteceği kampanyanın ipuçlarını verdi.

İstanbul için üretilen projelerin öne çıkarılacağı kampanyada, İmamoğlu’nun 25 yıllık yönetime karşın 18 günde gerçekleştirdiği icraatlar anlatılacak. Adıgüzel, “İnsanların politik tercihleri var ama hizmet alırken verirken nasıl ayırt etmediysek seçimde oy isterken de ayırt etmeyeceğiz. İstanbul’daki 10 milyon 570 bin 939 seçmenin oyuna talibiz” dedi.

YSK’nın iptal kararını “haksızlık ve gasp” olarak nitelendiren Adıgüzel şunları söyledi:

“Biz bize oy vermemiş seçmenin de oyuna talibiz. Vicdanlı olan, “biz burada haksızlık gördük” diyen binlerce, on binlerce insan var. Kampanyada onlara da dokunmak için çalışıyoruz. Geçmişte oy vermemiş olabilir, tereddütleri olabilir. Ama onlara 18 günlük icraatta yaptığımız işleri anlatma niyetindeyiz. Hepsi onlara dokunan icraatlardı. Gençler için AKBİL’in ucuzlaması, suya yapılmış indirim ya da Ramazan pidesi ile ilgili karar bunlara örnek. Hepsi asgari ücretle kıt kanaat geçinen, öğrencisi olanlar için küçük ama önemli katkılar. Bunlar 25 yıldır İstanbul’u yönetenlere karşı 18 günde Ekrem İmamoğlu’nun başardıkları oldu. Biz seçim sürecinde uğranan haksızlığı, gasbı unutturmayacağız, buradaki mağduriyeti unutturmayacağız ama İstanbullunun sorunlarına odaklanan, bu sorunları nasıl çözeceğimizi, yaşam kalitesini nasıl arttıracağımızı anlatan bir süreç olarak öreceğiz kampanyayı. Projelerimizi öne çıkaracağız.”‘SANDIĞA GİTMEYEN SEÇMEN LİSTESİ PAYLAŞILSIN’


İstanbul seçimleri için MHP’nin “hemşehri harekatı” ile AK Parti’nin “sandığa gitmeyen seçmene ulaşma” stratejisi de CHP’nin gündeminde olacak. Bu alanları da boş bırakmayacaklarını anlatan Adıgüzel, sandığa gitmeyen seçmenlerle ilgili YSK’ya bir de çağrı yaptı. Sandığa gitmeyen seçmelerin bilgisinin YSK’da elektronik ortamda bulunduğuna ve bunun bir tuşla paylaşılabileceğine dikkat çeken Adıgüzel, “İktidar iptal sürecinde nasıl kısıtlı seçmenlere, sandık görevlilerinin bilgisine ulaştıysa bu bilgiye de bir şekilde ulaşabildiğini gözlemliyoruz. YSK, bu bilgiyi tüm siyasi partilerle paylaştığında bu konudaki şaibeler de ortadan kalkacaktır” dedi.

‘KAMPANYADA SADECE İSTANBUL OLACAK’
31 Mart seçimlerinde olduğu gibi, ne diğer partilerin adaylarıyla ne de iktidar bloğunun genel başkanlarıyla ilgilenen bir kampanya yürütmeyeceklerini anlatan Adıgüzel, “Biz İstanbul’un nasıl daha iyi yönetileceği, İstanbul’un kaynaklarının nasıl daha iyi kullanılacağı, vatandaşların sorunlarının nasıl daha iyi çözüleceğine odaklanacağız. Biz 16 milyonluk İstanbul’da sandığa giden, gitmeyen 10 milyon 570 bin 939 seçmenin tamamının oyuna talibiz” dedi.

‘BİR OYUMUZA DAHİ SAHİP ÇIKACAĞIZ’
CHP’nin Bilişim ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Adıgüzel 23 Haziran’da da verilen her bir oya sahip çıkacaklarını belirtti. 
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 08:55

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER