Kemal Bey yanıtıyla bu işi bitirdi

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, CHP ile ilgili soru işaretlerinin kalktığı anı anlattı, “Kemal Bey iyi niyetli, demokrat bir lider. Habertürk TV’de bana ilişkin sorulara verdiği yanıtla bu işi bitirdi” dedi. Sarıgül, CHP’ye üyeliğinde ilk adımı kimin atacağına ilişkin ise “Önemli olan PM’de oylamanın tam mutabakatla çıkması” diye konuştu.

 Kemal Bey yanıtıyla bu işi bitirdi
CHP’ye dönüşüne ilişkin tartışmalar devam eden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, son noktayı Habertürk’e yaptığı açıklamayla koydu. İstanbul Şişli’den başlayıp Edirne’nin Keşan İlçesi’nde noktalanan Trakya turu sırasında seçim otobüsünde Habertürk’e konuşan Sarıgül’ün açıklamaları şöyle

PROBLEM YOK (CHP’ye katılımınız için ya siz başvuracaksınız ya af çıkacak, kim bu adımı atacak) İhraç kararının kaldırılması için ben, tüzüğün 38.maddesinin ‘J’ fıkrasının işletilmesini tercih ederim. PM toplanır, “Partimizden ihraç edilen şu şahısların alınmasını oyluyorum” denir, kabul edilir. Ondan sonra isteyen gider başvurusunu yapar. Genel başkan da tüzüğün bir başka maddesini söylüyor. Problem yok, ikisi de olabilir.

TAM MUTABAKAT Parti meclisinde yapılacak oylamada kararın tam mutabakatla çıkması önemli. (Başvurunuz reddedilirse, başka bir parti arayışı olurmu) Kırmızı çizgilerim var. Sarıgül, başka parti veya yer aramıyor. Başvurum reddedilirse o sorunun muhatabı ben değilim, genel merkezdir. Ancak şunu unutmayın, Sarıgül gönüllerde bitmez.

HABERTÜRK’TE (Kılıçdaroğlu ile görüştünüz mü ya da görüşecek misiniz) Gönülden gönüle yıllardır görüşüyoruz. Yoldaşız.Mücadele arkadaşıyız. Ama bire bir görüşmemiz olmadı. Kemal Bey çok iyi niyetli, demokrat bir lider. Habertürk TV’de benimle ilgili sorulara verdiği yanıtla bu işi bitirdi.

BIRAKIP GİTMEM (İstanbul’da seçilirseniz,Murat Karayalçın gibi belediyeyi bırakıp partinin başına geçeceğiniz doğrumu) Büyükşehir belediye başkanı olursam hemen bırakıp gitmem. Başarılı olmak için çalışırım. İstanbul’da başarılı olursan zaten halk seni bir yere getirir.

BİRLİK GÜNÜ (Parti içinden gelen eleştirilerine ne diyorsunuz) CHP’nin Gürsel Tekin’e de, Adnan Keskin’e de, Ercan Karakaş’a da,Mustafa Sarıgül’e de ihtiyacı var. Halk, sosyal demokratların kavgasından bıktı artık. Gün kavga değil, birlik olma, omuz omuza yürüme günüdür.

ÇILGIN PROJE (İstanbul için çılgın projeniz var mı) Akılcı projelerimizin tamamı hazır. Bizimprojelerimiz açıklandığı anda herkes tebrik edecek.

NEZAKETİ BIRAKMAM (İktidarı eleştirmediğiniz sitemine ne diyorsunuz) AK Parti’yi eleştirmediğim doğru değil. Rakiplerimi nasıl eleştireceğimi de iyi bilirim. Ancak belden aşağı vurmam. Nezaket ve zarafeti elden bırakmam. Yüzde 15 oy almak istiyorsan ağır eleştiriler yapabilirsin. Biz oyların yüzde 100’üne talibiz. Ona göre strateji izliyoruz.

DOĞRU DEĞİL (İlçe belediye başkanlarını da siz mi belirlemek istiyorsunuz) Kesinlikle doğru değil. Sarıgül, büyük yolculukta Ahmet,Mehmet hesabı yapmaz, Türkiye’nin hesabını yapar. Görevi de laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni şahlandırmaktır.

DOSYA ÇIKACAK MI (Hakkınızda dosyalar çıkarılacağı iddialarına ne diyorsunuz) Bir tek soruşturma dosyam dahi yok. 14 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bunun 12 yılında AK Parti iktidarda. Tüm yetkiler ellerinde. Dosyam vardı da, yarın mı çıkaracaklar Siyaset adamlarının her şeyi şeffaf olmalı.

15 GÜNDE BİTİRİRİM (Çözüm sürecine ilişkin görüşleriniz nedir) Ben olsam çözüm sürecini 15 günde bitiririm. Önemli olan niyettir. Kimseyi ötekileştirmeden bu işi bitirmektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
baska ne istersin
baska ne istersin - 8 yıl Önce

tam mutabakat olmaz pm de en ax 40 üye sarıgülü istemiyor.

SIRADAKİ HABER