KILIÇDAROĞLU IŞIKLAR’I TEBRİK ETTİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu CEBİT Bilişim Fuarı’na katılan Silivri Belediyesi’nin teknoloji uygulamalarını inceleyerek Başkan Işıklar’ı örnek projeleri için tebrik etti.

KILIÇDAROĞLU IŞIKLAR’I TEBRİK ETTİ

Avrasya Bölgesi’nin en büyük bilişim fuarı olan CeBİT Bilişim Eurasia 2012 fuarına katılan Silivri Belediyesi, dört gün boyunca açık kalan fuarda teknolojiyle sağlanan hizmetlerini tanıttı. Teknoloji devlerini buluşturan fuara konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘İşin İçinde Bilişim Var’ sloganıyla fuara katılan İstanbul’daki Sosyal Demokrat Belediyelerin stantlarını dolaşarak bilgi aldı.
 
IŞIKLAR İLETİŞİM MERKEZİNİ TANITTI
 
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Liderine; kuruma gelen vatandaşları birimler arasında dolaşmak zorunda bırakmayan, güler yüzlü çalışanlar tarafından karşılanarak başvurularının kayıt altına alınmasını ve yönlendirilmesini sağlayan Silivri Belediyesi İletişim Merkezi (SİBİM) çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Belediyeye gelen vatandaşların talepleri kayıt altına alınırken yapılan işlemin görülebilmesini sağlayan Akıllı Sehpadan, sistemin kaydedildiği Yönetim Bilgi Sistemi programına kadar tüm aşamaları ayrıntılı şekilde paylaşan Işıklar, sistemin belediye işlerini kolaylaştırmasının yanı sıra,  yapılan başvuruların durumlarını ve çözümlerini de takip edebilme imkânı sağladığının altını çizdi.
 
CHP LİDERİ IŞIKLAR’A GIDA BANKASINI SORDU
 
Başkan Işıklar, ‘Akıllı Kent’ uygulamalarının yanı sıra, bilişim teknolojileriyle uyum içinde sürdürdüğü Yerel Kalkınma Ajansı, Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi, Gıda Bankası ve Kariyer İstihdam Ofisi gibi sosyal projeleri hakkında da CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bilgiler verdi. Başkan Işıklar’a tüzüğünü bizzat hazırladığı Gıda Bankası projesini de sorarak bilgi alan Kılıçdaroğlu, insan odaklı sosyal belediyecilik uygulamaları için Işıklar’ı tebrik etti.

 
CHP’Lİ KURMAYLARDAN SİLİVRİ STANDINA YOĞUN İLGİ
 
CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Emrehan Halıcı, Sezgin Tanrıkulu ve Umut Oran da Silivri Belediyesi standını ziyaret ederek projeler hakkında Başkan Işıklar’dan bilgiler aldı. CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da fuar süresince Işıklar’ı yalnız bırakmadı.
 
KONUKLARA YOĞURT İKRAM EDİLDİ
 
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, standa gelen tüm konuklarına Silivri Yoğurdu ikram etti. CHP Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve basın mensuplarına da ikram edilen meşhur Silivri Yoğurdundan fuarı dolaşmaya gelen şarkıcı Göksel’e de ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2012, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER