Kılıçdaroğlu'na Çok Ağır Sözler

Aydınlık gazetesi yazarı, İşçi Partisi MYK Üyesi Levent Kırca, Sanatçılar Girişimi'nin düzenlediği gecede CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır sözlerle yüklendi.

 Kılıçdaroğlu'na Çok Ağır Sözler

Levent Kırca, Sanatçılar Girişimi'nin düzenlediği gecede yaptığı konuşmada salonda bulunan herkesi şoke etti.


Ünlü tiyatro sanatçısı Levent Kırca, Sanatçılar Girişimi'nin düzenlediği gecede yaptığı konuşmada salonda bulunan herkesi şok etti.

Sanatçı Girişimi'nin Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlediği 'Reddediyoruz' başlıklı toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma sırasının "İşi olduğu" gerekçesiyle öne çekilmesine sinirlenen Levent Kırca, yaklaşık beş bin kişinin katıldığı gecede, "Bu geceye geliyorsan, bekleyeceksin. İşi varmış diye gidiyormuş. Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu dü..." dedi.

Kırca'nın sözlerinin ardından tepki gösteren izleyiciler salonu boşalttı.

BUGÜN DE GÜVENLİK TEDBİRİ ALINDI

Erciyes Üniversitesi'nde hafta içi karşıt görüşlü öğrenci gurubu arasındaki gerginlik sonrasında bugün Sabancı Kültür Sitesi'nde Levent Kırca'nın söyleşisi öncesinde güvenlik tedbiri alındı.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde Levent Kırca'nın öğrencilerle söyleşisi öncesinde ülkücü öğrenciler de söyleşiyi dinlemek için salona girmek istedi. Gurup bir gerginlik olmaması için polisler tarafından güvenlik gerekçesiyle Sabancı Kültür Sitesi'ne alınmadı.

Yaklaşık 20 kişi adına açıklama yapan Cemil Parlak, içeri alınmadıklarını ileri sürerek, "Biz, buraya sadece Levent Kırca'yı izlemek ve dinlemek için geldik. Emniyet bize karşıt grup olduğumuz için içeri alınmayacağımızı söyledi. Öğrenci kimliklerimizi göstermemize rağmen içeri alınmadık. Biz, Levent Kırca'nın, Türk örf ve adetlerini karalayan gösterilerini protesto edebilirdik. Biz, buraya sadece Levent Kırca'yı izlemek için gelmiştik" diye konuştu.

Yapılan açıklama sonrasında 20 kişilik gurup olaysız bir şekilde Sabancı Kültür Sitesi önünden ayrıldı. Levent Kırca yarım saat geçmesine rağmen henüz söyleşi için salona gelmedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2012, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER