Meral Akşener, İYİ Parti'nin Başına Geri Dönüyor

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyuran Meral Akşener'in 'katı şartlarla' İYİ Parti'nin liderliğine devam edeceğini duyurdu.

Meral Akşener, İYİ Parti'nin Başına Geri Dönüyor
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde partisinin liderliğini bırakacağını söylemişti. Bu açıklama sonrasında Akşener, İYİ Parti delegelerinin tek adayı olarak gösterildi ve geri dön çağrıları yapıldı. Kararının kesin olduğunu ifade etse de güçlü liderlik vaadi, Akşener'i sözünden döndürdü.

"AKŞENER DUYARSIZ KALMAYACAK"

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya dönüşün kesinleştiğini "Anlaşılan o ki teşkilatın ve delegenin talebine Akşener duyarsız kalmayacak. Geri dönerken de bazı katı şartlarını da saklı tutacak." sözleriyle duyurdu.

PARTİLİLER EVİNİN ÖNÜNDE BULUŞUYOR

Kurultay kararı alıp aday olmayacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i yeniden partinin başına geçmesi için ikna etmeye çalışan partiler yarın Akşener'in evinin önünde buluşma çağrısı yaptı.

AÇIKLAMA YAPMIŞTI: KARARIM KESİNDİR

Akşener, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Partimizin yoluna yeni bir yönetim ile devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğum başarılı sonuçlar için önemli bir ilk adım olduğu kanaatindeyim

Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı devralacak arkadaşlarımın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır. Tüm arkadaşlarımı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklanmaya davet ediyorum. Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum"
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 12:11

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER