MHP'de yeni yönetim

MHP'de Başkanlık Divanı üyeleri belirlendi.Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında parti genel merkezinde toplanan Merkez Yönetim Kurulunda (MYK), ilk olarak istifalar sonucunda boşalan yerlere yedek üyelerden atama yapıldı.

MHP'de yeni yönetim

Daha sonra Başkanlık Divanı için oylamaya geçildi. Oylama sonucunda Genel Sekreterliğe İsmet Büyükataman getirilirken, Semih Yalçın, Faruk Bal, Münir Kutluata, Tunca Toskay, Mevlüt Karakaya, Tuğrul Türkeş, Emin Haluk Ayhan, Sadir Durmaz, Reşat Doğru, Ruhsar Demirel, Hamit Ayanoğlu ve Mustafa Erdem, Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Muzaffer Çakmaklı ile Abbas Bozyel de Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapacak.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden MYK toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, kaset skandallarıyla ilgili uzun süre sessiz kalmasının düşündürücü olduğu belirtildi.

Partiden yapılan açıklamada, seçim sonucuyla ilgili olarak da, "... Bu haliyle, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yüzde 13’lük oy oranı; yenilgi ya da zafer skalasında herhangi bir yere yerleştirilemeyecek kadar anlamlı, önemli ve niteliklidir" ifadesi kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER