NE OLURSA OLSUN BİZ KAZANACAĞIZ

YSK'nın, CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul'da tüm ilçe belediye başkanlığı seçimlerinin iptaline yönelik başvurusunu reddetmesi sonrası CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Zaten başka bir sonuç beklemiyorduk” yorumunda birleşti. Kılıçdaroğlu, “Ne olursa olsun 23 Haziran günü kazanan biz olacağız” dedi

NE OLURSA OLSUN BİZ KAZANACAĞIZ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. İki lider görüşme sonrası kameralar karşısına geçti. YSK'nın İstanbul seçimlerinin tümüyle ilgili yaptıkları başvuruyu iptal etmesini değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Farklı bir karar beklemiyorduk. YSK kendisini reddeden bir kurul. Düşünün sandık aynı, heyet aynı, seçmen aynı, oy kullanıyorlar. Oyları aynı zarfa koyuyorlar. YSK, sadece birini doğru bulmuyorum diyor. Neden burada yanlışlık yapıldı? Hangi gerekçeye göre? YSK'da yedili bir çete var, talimatla karar alıyorlar" dedi.


BU KADAR HAKSIZLIK OLMAZ

YSK'nın haksızlık yaptığını anlatan Kılıçdaroğlu, "Ne olursa olsun İstanbul’da seçimi alacağız. 16 milyon İstanbullunun vicdanına güveniyoruz. Ekrem İmamoğlu sadece CHP’nin adayı değildir, 16 milyon İstanbullunun adayıdır. Bu kadar haksızlık olamaz. Bu haksızlık karşısında da susmak dilsiz şeytanlıktır" ifadesini kullandı. İYİ Parti Lideri Akşener ise “"31 Mart'ta Sayın Ekrem İmamoğlu'nu destekledik. Bugün de elimizdeki tüm imkanları kullanarak destekleyeceğiz, herhangi bir tereddütte mahal vermeyecek çalışma yapacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 09:07

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER