Number one SARIGÜL

31 İlde yapılan araştırmayla Türkiye'nin en başarılı il ve ilçe belediye başkanları belirlendi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Andy-Ar'ın yaptığı araştırmada, en başarılı ilçe belediye başkanı oldu.

Number one SARIGÜL

En Başarılı Belediye Başkanları

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Şirketi aralık ayı en başarılı belediye başkanları araştırmasını yayınladı. 16 büyükşehir ve ilçeleri, ayrıca 15 il belediyesi olmak üzere toplam 31 ilde başkanların çalışma performansı değerlendirildi.

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından Yerel Yönetimler Performans Araştırmaları kapsamında yapılan çalışmanın kasım ayı raporu yayınlandı. Türkiye genelinde ilçe belediye başkanlarının performanslarını ölçmek için yapılan araştırmaya göre; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yüzde 70.9'luk oy oranıyla en başarılı ilçe belediye başkanı oldu.

21 Eylül-19 Kasım 2012 tarihleri arasında, 31 ilde toplam 386 noktada gerçekleştirilen araştırmada, 44 bin 935 kişi ile yüz yüze görüşüldü. Sarıgül'ü sırasıyla yüzde 65.4 ile Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve yüzde 63.5 ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir takip etti.

İL BELEDİYE BAŞKANI

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin 6 ayda bir yayınladığı ve 16 büyükşehir ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'daki ilçe belediye başkanlarının performans değerlendirmesini esas alan Yerel Yönetimler Araştırmasında en başarılı başkanları sıralamasının başında Kayseri Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki yer aldı. İkinci sırada Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, üçüncü sırada ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu var.


Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2012, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER