Partim ne görev verirse yaparım

490 gün hapiste kalan CHP PM Üyesi Eren Erdem tahliye olduktan sonra dikkat çeken açıklamalar yaptı. Erdem, “Partim nerede ne görev verirse yaparım” dedi

Partim ne görev verirse yaparım
Halk TV'de “Türkiye Nereye” programına konuk olan Erdem, İstanbul İl Başkanlığı'na aday olacak mısınız sorusuna da yanıt verdi. Eren Erdem il başkanlığı adaylığı ile ilgili “Siyasi mücadeleme devam edeceğim” diyerek, “Partimin bana vereceği her görevi yaparım ama gidip de ‘başkanlık istiyorum’ demem” ifadelerini kullandı. Eren Erdem, “Partim bana ne vazife verir ne uygun görürse ben o vazifeyi yapmakla yükümlüyüm” ifadelerini kullanarak, “talepkar” bir siyasetçi olmadığını dile getirdi.

Yanlış yorumdan kaçınmak gerek

Eren Erdem’in açıklamaları Ekrem İmamoğlu ile Canan Kaftancıoğlu arasında yaşanan tartışmanın ardından geldi. Bir süre önce İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kampanya direktörünün yazdığı “Kahramanın Yolculuğu” kitabını “Seçim zaferini, CHP örgütleri ve İstanbul ittifakının emeğine saygısızlık edip sadece kendisine mal etmekle” eleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na "Bu ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum" diye tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 09:40

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER