TÜİK'e giden Kılıçdaroğlu'na kapılar açılmadı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, enflasyon rakamlarının açıklanması sonrası kendisine randevu vermeyen Türkiye İstatistik Kurumu'na gitti ancak kapılar ana muhalefet partisine açılmadı.

TÜİK'e giden Kılıçdaroğlu'na kapılar açılmadı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'faiz sebep enflasyon netice' teziyle savunduğu 'yeni ekonomik model', Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) son üç ayda verdiği toplam 400 baz puan faiz indirimi kararı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndaki görev değişimiyle 'resmen hayata geçirildi.'

Atılan adımlar ve hükümet kanadından yapılan açıklamalarla birlikte eylülde 8.30 seviyelerinde olan doların kasımda 13 liranın üzerine yerleşmesiyle, TL'nin üç ayda değer kaybı yüzde 57'yi aştı. Gelişmeler pek çok zammı beraberinde getirirken, hayat pahalılığı her alanda kendini daha fazla hissettirir oldu. 

Bugün, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayına ilişkin tüketici ve üretici fiyat endekslerini yayımladı. Tüketici fiyatları kasımda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21,31 arttı. Aylık artışsa yüzde 3.51 olarak belirlendi. 

Resmi verilerin açıklanmasının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK binasına gitti ancak kapılar, ana muhalefet partisine açılmadı. 

Bu kurumun verdiği rakamlar üzerinden siyasal partiler, ekonomik çevreler politikalarını oluştururlar ve kamuoyuyla paylaşırlar. Dün randevu istedik. Gelen milletvekili arkadaşlarımızın tamamı geçmişte ekonomide, maliyede çalışan arkadaşlarımız. Kendilerine TÜİK'in internet sitesinde yazılan metni okuduk. 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER