Üner: Yerel ekonomi gelişecek

Çatalca AK Parti Belediye Başkan adayı Mesut Üner, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisinin seçilmesi halinde ilçe için yapacakları projeleri anlattı.

Üner: Yerel ekonomi gelişecek
 Doğa turizmini canlandıracaklarının altını çizen Mesut Üner, "Doğa turizmindeki nimetleri katma değere dönüştüreceğiz. Çatalca’mızın doğa turizminde sunduğu nimetleri değerlendireceğiz. Yerel ekonominin gelişmesinde önemli bir imkân olarak turizmin gelişmesini teşvik edecek, bu alana yatırım yapacağız. Bu amaçla dinlenme, eğlenme ve sportif aktivitelerin gerçekleştirebileceği Macera Parkı ve Kamping projemizi ivedilikle uygulamaya alacağız" ifadelerini kullandı. Çatalca’da Ormanlı Mahalle’sinde yamaç paraşütü yapıldığını söyleyen Üner, "Çünkü Türkiye’nin en güzel hava akımının olduğu yer Ormanlı Mahallemizde bulunuyor. Buraya gelen insanlarımıza günü birlik değil de kamp yapacakları alanlar oluşturacağız. Bu sayede hem de oradaki insanlarımıza da katkı sunması manasında bir proje olacak" dedi.

Sinema salonları olacak

Herkes için nitelikli kültür ve sanat üreteceklerinin altını çizen Üner, "Tüm kültürel faaliyetleri bir bütünlük içerisinde sunacağımız büyük bir kültür merkezi inşa edeceğiz. Merkezimizde; nikah salonları, 500-700 kişilik çok amaçlı konferans salonları, sinema salonları ve tiyatro sahnesi olacak" diyerek sözlerine devam etti.


Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 08:50

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER