Yat limanı meclisi gerdi...

Büyükçekmece Belediye meclis oturumunda 'Hazineye devredilen Marina'nın durumu konuşuldu. Meclise başkanlık eden Belediye Başkanı Hasan Akgün, Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Bilgin'i meclisten kovdu.

Yat limanı meclisi gerdi...

Akgün, ilçe başkan yardımcısını meclisten kovdu
2012 yılı Aralık ayı ikinci oturumu Muratçeşme gerçekleşti. Mecliste gündem dışı bir söz alan bağımsız belediye meclis üyesi Yücel Çebi, Akgün'e dönerek; 'Sayın başkan basında yat limanı ile ilgili bir takım iddialar yayınlandı. Bu durum ile ilgili bilgi verebilir misiniz?', diye sordu.
Bu soru üzerine Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün 'Basında değil. Bir tek HABERDAR diye bir gazete var. Orada yayınlandı. Bu gazete zaten tetikçilik yapıyor. Ben bundan sonra dikkate almayacağım bu gazetenin yazdıklarını.'Diye konuştu.
Bu açıklama üzerine söz alan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Bilgin ise ''Ben yıllardır Büyükçekmece'de yaşayan vatandaşım. Yazılan bu haberlerin yanlış olduğunu düşünmüyorum' diye konuşmaya başladığında, Akgün 'Sen kimsin bakalım açıklama yapıyorsun. Atın bunu dışarı' diye sert çıktı.

Akgün'ün bu çıkışı sonrası AK Partili belediye meclis üyeleri  İbrahim Bilgin'in koluna girerek dışarı çıkardılar. Daha sonra Ak Parti meclis üyesi Recep Alpaslan ve AKP'li üyelerden Gülbin Ceylan, Akgün'ün bu çıkışına  sert tepki göstererek 'Sadece HABERDAR'da yayınlanmadı bu haber. Ulusal gazetelerde de yayınlandı. Onlarda mı tetikçi. Sizin bu meclisten kimseyi kovmaya hakkınız yok' diye çıkıştılar.
Babayiğit önemsemedi!
Olay sonrası HABERDAR'ın görüşlerine başvurduğu, mecliste bulunmayan Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Celal Babayiğit 'Önemsenecek bir durum yok. Herkes kendi yaptığı ile anılır. Bizim arkadaşımız doğru olanı yaptı' derken, Ak Parti Büyükçekmece eski İlçe Başkanı İlker Gürbüz ise HABERDAR'ı konu ile ilgili bilgilendirerek, bu yapılan davranış Büyükçekmecelilere yapılan koca bir ayıptır. Bu olaya hiçbir Büyükçekmecelinin sessiz kalmaması gerekiyor diye vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2012, 18:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
zahide kadıoğlu
zahide kadıoğlu - 9 yıl Önce

ilginç hukuk devletinde yaşanmamasi gereken olaylar...yorum yazmak istedim fakat aklim durdu vahim bir durum tabiki görüşlerini sunacaklar .ayıp ne kelime vahim ....

zahide kadıoğlu
zahide kadıoğlu - 9 yıl Önce

tepecik muratbey'de ramazan iftarı düzenleyen belediye başkanın asfalt fabrikası nedeniyle protesto eden vatandaşları alandan kovduğu olayı hatırladım

haluk akpek
haluk akpek - 9 yıl Önce

size aykırı bir yorum, başkan amacına ulaşmışdır.marina büyükçekmeceye hayırlı olsun teşekkürler başkan.

akıl fikir...
akıl fikir... - 9 yıl Önce

aykırı derken doğrusu hiçbirşey anlamadık... haluk akpek bizi aydınlatırsanız seviniriz...!!!!

cafer
cafer - 9 yıl Önce

bu adam herkezii kovuyorr,, yakında onuda kovacak birileri cıkarr,, beklesin ve görsün,

KÖKSAL ERDEM
KÖKSAL ERDEM - 9 yıl Önce

haluk akpek'in neyi aydinlatmasini istiyorsunuz.

alkış barış atatürk mah muhtarı
alkış barış atatürk mah muhtarı - 9 yıl Önce

belediye başkanı yannış yaptı meclis halkın meclisi kovma işlemi yannış hani büyük demokrasi yazık büyükçekmecem kimlerle yönetiliyor hala iyimser düşünelim hala pasta börek yiyelim

semiha vela
semiha vela - 9 yıl Önce

kızdıgım nokta ak parti meclis üyelerinin sn ibrahim bilgini kolundan tutarak dışarı çıkatmalarıdır yani belediye başkani hasan akgün atin şunu dişari derken bence arkadaşimizin degil dişari çikarilmasi topluca toplantinin terki gerekirdi bu ne vahim bir uslupturki kuyruguna basilan yilan zehirli dilini çikarir misali


SIRADAKİ HABER