BÜYÜKÇEKMECE DEVLET HASTANESİ GÜRPINAR’A TAŞINIYOR

Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin Poliklinikler Bölümü, mevcut binanın depreme dayanıksızlığından dolayı, mülkiyeti Beylikdüzü Belediyesi’nde bulunan Gürpınar Ek Hizmet binasına taşınıyor.

BÜYÜKÇEKMECE DEVLET HASTANESİ GÜRPINAR’A TAŞINIYOR
 BÜYÜKÇEKMECE DEVLET HASTANESİ GÜRPINAR’A TAŞINIYOR

 

Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin Poliklinikler Bölümü, mevcut binanın depreme dayanıksızlığından dolayı, mülkiyeti Beylikdüzü Belediyesi’nde bulunan Gürpınar Ek Hizmet binasına taşınıyor.

 

Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin Beylikdüzü’ne taşınması için Beylikdüzü Belediye Meclisi’nden onay çıktı. Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin mevcut binasının depreme dayanıksız olması nedeniyle Poliklinikler Bölümü’nün, mülkiyeti Beylikdüzü Belediyesi’nde olan eski Gürpınar Belediye binasına taşınma durumu kesinleşti. Beylikdüzü Devlet Hastanesi tarafından yapılan başvuru doğrultusunda karar alan Beylikdüzü Belediye Meclisi, Aralık ayında binanın önce bir yıllık devrine, Ocak ayı meclis toplantısında ise yine Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin isteği üzerine 10 yıllık devrine karar verdi.

 

10 Yıl Süre ile Bina Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin Hizmetinde

 

Gürpınar Ek Hizmet binasında yapılacak tadilatlarla, bina hastane yapısına uygun bir duruma getirilecek. 10 yıl süre ile Büyükçekmece Devlet Hastanesi’ne devri ile birlikte hastane daha merkezi bir noktaya gelerek, hem Büyükçekmece hem de Beylikdüzü halkına hizmet verebilecek.

 

Gürpınar Daha Rahat Bir Ortam Sunacak

 

Hastanenin Gürpınar Ek Hizmet binasına taşınması hakkında açıklamada bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Büyükçekmece Devlet Hastanesi Baştabipliği’nin isteği doğrultusunda hastanenin Poliklinikler Bölümü için bina tahsisi yapıldığını ve daha modern bir bina olan Gürpınar’daki yerde sorunsuz hizmet verebileceğini dile getirdi.

 

Beylikdüzü Devlet Hastanesi, Beykent Mevkii’nde olacak

 

Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin Gürpınar’a taşınmasının Beylikdüzü’ne yapılacak Araştırma Hastanesi’ni etkilemeyeceğini belirten Başkan Uzun “ Bizim en önemli projemiz yapacağımız Beylikdüzü Eğitim Araştırma Hastanesi, TOKİ marifetiyle hastaneyi Beykent’te yapacağız. Sadece Beylikdüzü için değil, Büyükçekmece ve Esenyurt’ta yaşayan vatandaşlarımız da bu hastaneden rahatlıkla faydalanabilecekler” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali galip güler
ali galip güler - 9 yıl Önce

sayın başkanım yapılaçak hastahaneni 300 yataklı olduğunu duydum beylikdüzünde 15 yıldır yaşıyorum bu semte 300yataklı hastahane az gelir yapılmışken 1000 yataklı bir ünüversite hastahanesi yapalirseniz bu semt sakinleri sizi kesinlikle unutmayaçaktır tabi gönül bunu arz ediyor bir hastahane yapmak yaptırmak ibadethane yaptırmış gibi sevabı vardır hekes yaptırmaya önüçülük edenden allah razı olsun dese yeter nacizane önerim saygılarım başkanım yapmiş olduğunuz hizmetleriniz içi şükranlarını sunarım

yaşar bereket
yaşar bereket - 8 yıl Önce

devlet hastanesini gürpınara götüren kendice akıllı kişiler diğer tarafta yaşayan insanların nasıl ulaşacağnı düşündümü merak ediyorum ben tepecikte oturuyorum fakat hastanem yok bizlerin hastalanma hakkı yokmu varsa ?

SIRADAKİ HABER