Soner Yalçın'dan 'aşı' hakkında kafaları karıştıracak iddia!

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın, Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan yeni kitabı “Kara Kutu” ile modern tıbbın ve ABD’nin ilk milyarderi olan Rockefeller ailesinin planları hakkında ilginç iddialar öne sürüyor.

Soner Yalçın'dan 'aşı' hakkında kafaları karıştıracak iddia!
Soner Yalçın, ilk günden bu yana yoğun ilgi gören kitabın ayrıntılarını Sözcü yazarı Aytunç Erkin’e anlattı.

Aytunç Erkin, Soner Yalçın’la geçekleştirdiği röportajı yazı dizisi haline getirmişti.


Erkin’in yazı dizisinin üçüncü bölümünde Soner Yalçın’ın aşı hakkındaki iddiları ebeveynlerin kafasını karıştıracak görünüyor.

İşte röportajın ilgili kısmı:

GEN DİZİLİMİ HER İNSANDA AYNI MI?
İnsan gen dizilimi sanki tüm insanlarda aynı! Rockefeller “kafası” bu; “tüm bedenler aynı!” İşte bu anlayış her çocuğa aynı aşıları da vuruyor! Bedenler farklıdır. Bu farklılık, tanıdan tedaviye kadar tıbba yansır.

Şimdi ne yapsın insanlar aşı konusunda; kim risk alabilir ki? Söz konusu olan çocukları. Uzun ömürlü olsun diye aşı içindeki katkı maddelere filan girmeyeyim. “Okumak cesaret ister!” Önyargıyı parçalamak zor; ama biri de açıp şu kitabı okusa keşke… O zaman istediklerini söylesinler.

– Aşı… 20'nci yüzyılda başı Rockefeller; 21'inci yüzyılda Bill Gates çekiyor… İki isim tesadüf mü? 

– Bill Gates'i yönlendiren Rockefeller zaten! Prof. Howard Waitzkin (Salvador Allende'ye halk sağlığı projesinde danışmanlık yapan) bunu ayrıntılı yazdı. Dedi ki: “ABD'nin 20'nci yüzyıl başında emperyalist güç olarak ortaya çıkmasıyla, halk sağlığı ve sağlık kurumları emperyalizmin birkaç kilit aracı kurumundan oldu…”

“Aşı” denince dünyada akla gelen ilk kurum; “The Centers for Disease Control and Prevention.” Arkasındaki güç kim, Rockefeller. Kurumun başkanları hep “Yılın En İyi Lideri” seçiliyor ve bunlar kurumdan ayrılınca küresel ilaç şirketlerin aşı bölümü başına geliyor! Julie Gerberding gibi… Bergama'da altın madenciliği yapan Anglo-American Bill Gates ile aşı kampanyası yapıyor!

Aşı önemlidir. Aşıyı her yönüyle tartışmalıyız. Okuyun, düşünün, size neler dayatılıyor görün istiyorum…


 0-2 YAŞA AMAN DİKKAT

Kitaptan bir bölüm

“Vaccine” (Aşı)…

ABD'de haftalık yayınlanan hakemli tıp dergisi…

H. Houweling, M. Verweij, E.J.Ruitenberg adlı hekimlerin aşı konusunda yazdıkları makale hayli ses getirdi. Dediler ki…

– “Aşıyla toplumsal sağlığı tehdit eden hastalıklar hedef alınmalıdır.”

‘AKLISELİME ÇAĞRI' BİLDİRİSİ
-“Yeni doğan ve süt çocuklarının (iki yaş altı) immün/bağışıklık sistem özellikleri, aşılara ve çoklu aşı uygulamalarına verdikleri cevap ile ilgili bilgiler oldukça sınırlıdır…”

-“Sinir sistemi (yürüme-konuşma gibi) büyümesine bebekler ancak iki yaşında başlar ve gelişimini sürdürür. Bu bakımdan aşıların sinir sistemi üzerindeki muhtemel bağışıklık sistemine etkileri göz ardı edilemez…”

-“İnsan organizması ağırlığının yarısını oluşturan ve simbiyoz/beslenme yaptığı mikrobik evrenden/ hayati öneme sahip mikrobiyotadan oluşmaktadır ve aşıların bu evren ile ilişkisi hakkında bilgimiz yok gibidir…” (2010)

İmmün sistem virüsü keşfiyle Nobel ödülü alan Prof. Dr. Luc Montaigner ve kanserle mücadelede ulusal madalyalı Prof. Dr. Henri Joyeux, aşı konusunda, “Aklıselime çağrı” başlıklı bildiri yayınladı. İlk cümleleri şu oldu: “Aşıya karşı değiliz. Ama iki yaşından küçük çocukların çok sayıda ve sistematik olarak aşılanmasına karşıyız!”

Bildiriyi 8 bin doktor imzaladı…

AŞI OLMAYAN BEBEKLER…

National Library of Medicine yayınladığı rapora göre, aşı olan bebekler, aşı olmayan bebeklere oranla daha fazla hasta olup ölümlere maruz kalıyordu. Araştırmayı yapan hekimlerden Neil Z. Miller şöyle diyordu: Aşı olmadan önce iki kez düşünün!

Televizyonlar hangi profesörlere kapalı?
– Aşı kampanyalarında neler yapıldığını çarpıcı örneklerle açıklıyorsunuz. Çocuklara aşı kampanyaları 1980'lerden sonra küresel boyuta ulaşmış.

– Ben diyorum ki, gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş; önce buraya odaklanalım. Bu müfredatı sorgulayalım. Kafayı değiştirmemiz gerekiyor; kaba pozitivizm bir çıkmaz.

İşin ekonomisini de bilmeliyiz: 1990 yılında aşı pazarı 2.9 milyar dolar idi, bugün 40 milyar dolar! Sadece çocuklar değil… Her yıl gündeme tüm insanlığı öldüreceğini söyledikleri bir virüsle korkutuyorlar. “Haydi aşıya!” En büyük silahları medya maalesef…

– Dünyayı kana bulayan Donald Rumsfeld gibi ABD'nin en derin adamları aşı işinde olduğunu ayrıntılı yazıyorsunuz…

AŞI KARŞITI MI?

– Bana diyorlar ki, “aşı karşıtı!” Ben de diyorum ki; “Aşı yararlı mı, zararlı mı” tartışması doğru değildir. Aşı meselesi bu parantez içine sıkıştırılamaz. Konu, çok katmanlıdır… Genetiği değiştirilmiş mikroplar ile aşı hazırlandığını kaç kişi biliyor? Sadece ben mi?

Prof. Dr. Alişan Yıldıran'dan, Prof. Gazanfer Aksakoğlu'na aşı gerçeklerini bilenlere medya neden kapılarını açmaz? Aşıların yan etkisi neden hiç tartışılmaz. Ezberinin sürmesini istiyorsan Kara Kutu kitabının tek sayfasını açma arkadaş.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 08:35

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER