Büyük Birlik Partisi Referandumda 'Hayır' Verecek

TBMM dışındaki siyasi partilerden Büyük Birlik Partisi, 16 Nisandaki referandumda 'hayır' oyu vereceklerini açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Referandumda 'Hayır' Verecek


Büyük Birlik Partisi Referandumda 'Hayır' Verecek
Büyük Birlik Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, TBMM'de düzenlendiği basın toplantısında partisinin referandum kararının 'hayır' olacağını açıkladı.

Öznür'un açıklaması özetle şöyle: "Bu sistemle tek parti 'tek adam' sistemi inşa ediliyor. Tek adam devletin tümüne hükmedecek. Hem hükümet hem Meclis hem de mahkeme olacak. Dayatılan bu rejim değişikliğini kabul etmiyoruz. Anayasa değişiklikleri hiçbir toplumsal müzakere, sivil toplumun ve siyasal partilerin katılımı aranmadan, AK Parti tarafından dört duvar arasında hazırlandı, büyük bir telaş içinde TBMM'den geçirildi. Çağımız özgürlük ve demokrasi çağı iken İnsanlık katılımcı ve özgürlükçü demokrasiyi konuşurken 15 Temmuz ihanetini ve kalkışmasını fırsat bilen AK Parti iktidarı otoriter rejim fırsatçılığı yapmıştır."

DESTİCİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, iki gün önce yaptığı açıklamada, 16 Nisan'da yapılacak referandum da "Bilinçli bir şekilde oy vermeye çalışıyoruz. Kararımızı toplantımızın ve istişarelerimizin ardından kamuoyuyla paylaşacağız" diye konuşmuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 18:32

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER