Devletteki FETÖ'cüleri Deşifre Yöntemleri Ortaya Çıktı

Devlette FETÖ ile bağlantısı olanların tespitine ilişkin çalışmalarda hükümet, kurunun yanında yaşın da yanmaması, toplumda başka sıkıntılar oluşmaması için nasıl bir yol izleyeceğini belirledi.

Devletteki FETÖ'cüleri Deşifre Yöntemleri Ortaya Çıktı
Devlette FETÖ ile bağlantısı olanların tespitine ilişkin çalışmalar tüm hızı ile sürerken hükümet, kurunun yanında yaşın da yanmaması, toplumda başka sıkıntılar oluşmaması için nasıl bir yol izleyeceğini belirledi.

FETÖ İLE BAĞI TESPİT EDİLEN İLK ETAPTA AÇIĞA ALINDI

Bu çalışma kapsamında unvanlı ve düz memurlar ile ilgili farklı yöntem uygulayacak. Şu anda devletin tüm kurum ve kuruluşlarında şube müdürü ve üstündeki daire başkanı, genel müdür, müsteşar gibi kadrolarda görev alanlar için kapsamlı bir inceleme başlatıldı. Bu isimlerden FETÖ ile bağı tespit edilenler ilk etapta açığa alındı.

SÜREÇ BELLİ OLANA KADAR SÖZLEŞMELİ PERSONEL OLACAK

FETÖ ile bağlantısı olanlar önce kanun hükmünde kararnameler ile memuriyetten atılacak. Aktif olarak FETÖ için çalışmamış, suça bulaşmamış isimler hemen devletten atılmayacak ve ara bir yol izlenecek. Bu durumda olan memurlar, sözleşmeli personel statüsüne geçirilecek.

FETÖ'CÜLER NASIL BELİRLENİYOR?

-17-25 Aralık darbe girişimlerinden aldıkları pozisyon.

-Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları.

-Devlet içinde hızla yükselip yükselmediği.

-FETÖ ile mücadelenin başlamasından sonra hala örgüt bankalarına para yatırıp yatırmadıkları, derneklere bağış yapıp yapmadıkları, çocuklarını okullara gönderip göndermedikleri.

-FETÖ /PDY kapsamındaki gözaltı ve davalar sırasında adliyelerin önündeki eylemlere katılıp katılmadıkları.

-İşe başlaması ya da yükselmesindeki referanslar...

Kaynak: Takvim
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER