Çalışma stratejisini belirledik

Silivri Belediyesi tarafından Akören Mahallesi’nde kurulan Gönül Sofraları İftar Programı mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti. İftarda konuşan Başkan Yılmaz, “Ramazan Bayramı’ndan sonra izleyeceğimiz çalışma haritasını muhtarlarımızla konuştuk. Mahalle mahalle, köy köy gezip yarım günümüzü yerinde tespit yapmaya ayıracağız” dedi.

Çalışma stratejisini belirledik

Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Sofraları iftar programlarının bir diğeri Akören Mahallesi’nde devam etti. Mahalle sakinleri, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile gönül sofrasında bir araya gelerek oruç açtı. İftar programına Başkan Yılmaz’ın beraberinde MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Akören Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ergin, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve mahalleliler katılım gösterdi.


Bu ay paylaşma ayı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz gerçekleştirdiği konuşmasında, “Akören mahallemizde kurduğumuz bu gönül soframıza şeref verdiniz hoş geldiniz. Sizlerle bu sofrayı paylaşmaktan, bu sofrada buluşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ramazan ayı bazı şeyleri hatırlama ayıdır. Tokun açın halinden anladığı, sırtı pek olanın açıkta olanın halinden anladığı, paylaşmanın, bölüşmenin ve kardeşliğin nasıl pekiştiğini hatırladığımız aydır. Allah nasip ederse Ramazan ayı sonuna kadar 100.000’i aşkın hemşehrimizle aynı sofrada oruç açmış olacağız. Bu sofralarda bir araya gelmeyi sağlayan hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah onlara bol kazanç ve daha fazla hayır hasenat işlemeyi nasip etsin" dedi.


Sorunları tek tek çözeceğiz

Başkan Yılmaz, bütüncül hizmet anlayışını vurguladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Ramazan Bayramı’ndan sonra izleyeceğimiz çalışma haritasını muhtarlarımızla konuştuk. Mahalle mahalle, köy köy gezip yarım günümüzü yerinde tespit yapmaya ayıracağız. Silivri’yi sadece çarşı meydanı ve sahilden ibaret görerek hizmet edersek, Silivri’ye ihanet etmiş oluruz. Silivri sadece sahilden çarşıdan ibaret değil! Akören, Kurfallı, Bekirli, Sayalar, Gümüşyaka ve Selimpaşa gibi birçok mahallemiz var. Öyleyse sizlerin oyuyla seçilen ben Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Silivri’yi bir bütün olarak görmeli, bütüncül anlayışı hizmete yaymalıyım. Silivri’deki bütün hizmetlerden tüm vatandaşlarımızın faydalanma hakkından hareketle Akören’inde problemlerini çözmeliyim. 5 yılık içerisinde hepsini tek tek çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. ”

SİAD'ın iftarına katıldı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (SİAD) düzenlediği geleneksel iftar programına katıldı. Burada konuşan Yılmaz, "Ramazan Ayı hayat mücadelesi sırasında unuttuğumuz değerleri bize hatırlatma noktasında çok önemli bir yere sahip. Ekmeği aşı bölüşmeyi, aç açıkta olanın halinden anlamayı hatırlatıyor. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu yıl ki teması Ramazan ve İnfak. İnfak; bizlerin kişisel servetlerinden, kazançlarından ihtiyaç sahiplerine, aç açıkta olana, garibe yardım etmeleridir. Silivri’deki iş insanlarının, kazançlarından önemli derecede hayır hasenat işlediklerini biliyorum. Biz Silivri Belediye Başkanlığı olarak bu Ramazan’da ‘Gönül Sofralarında Buluşalım’ dedik ve 100 bin rakamını hedefledik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda 15 bini aşkın Silivrili hemşehrimiz ile iftar yaptık. Bu rakama ulaşırken belediyenin kasasından bir kuruş harcamadan, hayır hasenat yapmak isteyen vatandaşlarımızla bu sofraları kuralım istedik" diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 09:10

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER