Engelli askerlere kına eğlencesi

Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi (EYKOM), temsili olarak askere gidecek engelli gençler için kına eğlencesi düzenledi

Engelli askerlere kına eğlencesi
Silivri Belediyesi, fiziksel ve zihinsel engelleri nedeniyle yaşıtları gibi askere gidemeyen gençler için asker eğlencesi düzenledi. Olta Restoran’da gerçekleşen program bu yıl temsili askerlik yapacak olan 13 asker, Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi (EYKOM), Özel Mesut Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Silivri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim Uygulama Merkezi, engelli bireyler ile ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.


Gönüllerince eğlendiler

Asker eğlencesine; Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, İlçe Askerlik Şube Başkanı Hasan Tokçiçek, İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, DP Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Sema Arcan ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Programda yenilen yemeklerin ardından hazırlatılan özel pasta asker gençler ve protokol üyeleri ile birlikte kesildi. Ellerine kına da yakılan engelli gençler, davullar eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 09:19

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER