Kardeşliğimizi pekiştireceğiz

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Ramazan ayı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Oruç açacağımız iftar sofralarında sadece açlığımızı gidermek için değil, sadece ekmeğimizi ve suyumuzu paylaşmak için değil; kardeşliğimizi paylaşmak için de bulunacağız” dedi.

Kardeşliğimizi pekiştireceğiz
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, bugün başlayan Ramazan nedeniyle bir mesaj yayınladı. "On bir ayın sultanı Ramazan ayına ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bir ay boyunca sahur edeceğiz, Ramazan’ın manevi hazzıyla bereketli iftar sofralarında oruç açacağız" diyen Yılmaz, "İnsanın kendisini muhasebe etme fırsatı bulacağı bu ay içerisinde sadece bedenen oruç tutmayacağız. Kalbimiz, gönlümüz ve aklımız da bir sakinleşme, sadeleşme ve iyileşme yaşayacaktır. Oruç açacağımız iftar sofralarında sadece açlığımızı gidermek için değil, sadece ekmeğimizi ve suyumuzu paylaşmak için değil; kardeşliğimizi paylaşmak için de bulunacağız" açıklamasında bulundu.


Hayır ve güzellikler diliyorum

Ramazan'ın aynı zamanda dostluğun, kardeşliğin ve beraberliğin pekiştiği mukaddes bir ay olduğunu dile getiren Yılmaz, "Hep birlikte oruç açıp, yine aynı safta birleşerek ibadet edeceğiz. Allah oruçlarımızı, ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin. Türk-İslam coğrafyasında yaşayan tüm kardeşlerimize huzur diliyorum. Zalimin zulmettiği, yıllardır baskı ve şiddet uyguladığı soydaşlarımızın ve Müslüman kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Niyazım şudur ki; akan gözyaşları dinsin, şiddet son bulsun, huzur ve refaha kavuşsun. Bu duygu ve düşüncelerle, Silivrili hemşerilerimin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, hayır ve güzellikler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 08:48

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER