Kıt kaynaklarımızı doğru kullanacağız

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yenilenmesi konusunda söz verdiği Kadıköy Şehit Olcay Özcan İlk ve Ortaokulu konferans salonu tamamlandı. Yılmaz, "Bu projelerde de hayırseverler ile birlikte belediyemize yük getirmeden, kıt kaynakları doğru kullanarak çalışmalarımıza en küçük köylerimizden başlayacağız" diye konuştu

Kıt kaynaklarımızı doğru kullanacağız

Kadıköy Mahallesi Şehit Olcay Özcan İlk ve Ortaokulu konferans salonunda Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın aracılığı ile yenileme çalışmaları tamamlandı. Bir ay önce yapılan kütüphane açılışı sırasında mevcut konferans salonu için yenileme sözü veren Başkan Yılmaz, bu sözünü yerine getirerek hayırsever Muharrem Balcı, Fedai Balcı ve Mehmet Kaya’nın katkılarıyla yeni salonu okula kazandırdı. Ziya Gökalp Konferans Salonu açılış kurdelesini Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, Kadıköy Mahalle Muhtarı Mehmet Yeniçiftlik, Okul Müdürü Osman Akgül ve hayırseverler birlikte kesti.

Yeni bir heyecan geldi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, "Günümüzde eğitime önem veren toplumlar her zaman kültürel yönden, sosyal yönden zenginleşmiş, kalkınmış toplumlardır" diyerek, "Son yıllarda ülkemizde de çok ciddi anlamda eğitim yatırımları yapılmakta, ilçemizde de aynı şekilde devam etmektedir. İstanbul’da eğitime gerek eğitim gönüllüsü hayırseverlerimiz gerek kurumlarımız, okul kütüphanelerimize, konferans salonlarımıza ve laboratuvarlara çok ciddi anlamda katkı sağlıyorlar. Kadıköy okulumuza da Osman Hoca’nın gelmesiyle birlikte yeni bir heyecan geldi. Bundan önce kütüphane açılışı yapmıştık, bugün de başkanımız ve hayırseverimizin katkısıyla güzel bir konferans salonu yapılmış oldu. Ben emeği geçen başta başkanımız olmak üzere eğitim gönüllüsü hayırseverimize ve değerli katılımcılara teşekkür ediyorum, salonumuz hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Okullar eğitim yuvasıdır

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, alt yapısı mevcut bulunan konferans salonunun yenilenmesine katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu mesajları verdi: “Biraz önce minik kardeşim güzel bir şey söyledi: ‘Okullar yalnızca dört duvar, üstünde damı olan yerler olmamalı.’ Okullar çocuklarımızın kültürle, sanatla, sporla buluştuğu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e layık, muasır medeniyetlerin üzerine çıkabilecek nesillerin yetiştiği alanlardır. Biz böyle bir yeri güzelleştirir, çocuklarımızın kültür ve sanatsal faaliyetlerini yapabilecekleri bir alana çeviririz diyerek söz vermiştik. O günden sonra hayırseverimiz Muharrem ve Fedai Bey ile bu salonu yeniledik. Bu gibi sosyal sorumluluk projelerinde görev alan insanları cesaretlendirmeli, ödüllendirmeli, onurlandırmalı ve gururlandırmalıyız ki bu yardımlar devam etsin. Yine Mehmet bey kardeşime de destekleri için teşekkür etmek istiyorum.”


 

Salonsuz okul kalmayacak

İlçe merkezine uzak köy okulları için proje oluşturduklarını ifade eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Merkeze uzak köylerimiz mahallelerimiz var. Silivri merkezdeki çocukların aldığı eğitimi, katıldığı kültürel sanatsal etkinlikleri köylere de yaygınlaştırmalıyız. Şuanda da bir proje tasarlıyoruz. Köy okullarımızdan başlayarak ilçemizde kütüphanesiz, tiyatro salonsuz, konferans salonsuz okul olmasın diyeceğiz. Bu projelerde de hayırseverler ile birlikte belediyemize yük getirmeden, kıt kaynakları doğru kullanarak çalışmalarımıza en küçük köylerimizden başlayacağız. Bu salonda da çocuklarımıza bol eğlenceli oyunlar diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda buradaki çocuklarımız ilk piyesini oynasınlar, biz de gelelim seyredelim" diye konuştu.


 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER