CAS HAKLARI İÇİN TEDBİR KARARI ALDI

UEFA, CAS'a karar vermesi için 3 tane tarih veriyor. 30 Temmuz 8 Ağustos 25 Ağustos. Bunlar kura dönemlerinden öncesine denk geliyor. CAS kararını bu üç tarihten birinde verecek.

CAS HAKLARI İÇİN TEDBİR KARARI ALDI
Fenerbahçe'ye UEFA tarafından verilen cezanın yürütmesi durduruldu.BEŞİKTAŞ DA UEFA LİGİ'NDE
Bir senelik men cezası alan Beşiktaş'ın Disiplin Kurulu tarafından itirazı reddedilmesine rağmen yaşanan gelişmeler sonucunda Beşiktaş'ın da 2013-2014 sezonunda UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceği öğrenildi.

Fenerbahçe'den KAP'a gönderilen açıklamada, "UEFA Tahkim Kurulu'nun Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur" denildi.

Açıklamanın ardından hisseleri yüzde 10.55 artışla 30.40 TL'ye çıktı. 

Aziz Yıldırım: "Şampiyonlar Ligi'nde mücadelede edeceğiz"
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım FB Tv'de yaptığı açıklamada önümüzdeki sezon Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde yer alacağını belirtti.

İşte Aziz Yıldırım'ın o şok açıklaması;

"Hepimiz çok üzüldük. Üzülüyoruz da çok zor şeyler yaşadık. Dün futbolcularımızın açıklamaları, kongre üyelerinin ve taraftarın açıklamaları ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İçeride hainler de var ama zamanla bunlar temizlenecektir.  Şunu bilin Fenerbahçeliler Fenerbahçe Futbol Takımı yarın başlayacak olan kura ile birlikte bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam edecektir.  Martins Grubu avukatlara Tolga Bey, Abdullah Bey, Şekip Bey ve diğer avukat arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün Türkiye ve Dünya görecektir haklı olduğumuzu. Hepimize hayırlı olsun diyorum" dedi.

Peki Aziz Yıldırım'ın açıklaması ne anlama geliyor. İşte cevabı...

Fenerbahçe'nin 2, Beşiktaş'ın ise 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesinin ardından, iki kulüp de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurdu. CAS da dün yaptığı resmi açıklamayla iki kulübün başvuru dilekçelerinin kayda alındığını bildirdi.

Bu gelişmenin ardından UEFA; Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki nihai kararını vermesi için CAS'a 3 tarih verdi. UEFA tarafından CAS'a gönderilen yazıda "İki kulüple ilgili kararınızı 30 Temmuz, 8 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinden birinde verebilirsiniz" denildi. Söz konusu tebligatlar kulüplere de gitti.

Yani bu tarihleri kulüpler de kabul ederse işleyiş normal seyrinde gidecek. İki takım da yarınki Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kuralarına katılabilecek. Hatta maçlara bile çıkabilecek.

Ancak bu 3 tarihten birinde verilen kararda Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın cezaları bir kez onanır kulüpler CAS tarafından "suçlu" bulunursa iki ekip de Avrupa'dan men edilecek.

Oynadıkları maçlar "geçersiz" sayılıp yerlerine Türkiye'den başka takımlar gidecek.

Fenerbahçe resmi sitesinden yapılan açıklama;

UEFA Tahkim Kurulu'nun Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur.

İşte Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri!
İşte Şampiyonlar Ligi'ne katılacağı netlik kazanan Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri...
İşte Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri;

PAOK
Salzburg
FC Nordsjælland
Grasshoppers
Zulte
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2013, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER