Emre Saltık mücadeleyi kaybetti

Halk müziğinin usta sanatçısı Emre Saltık yaklaşık beş gündür yoğun bakımda yatmaktaydı. Bugün saat 17.00 civarında mücadeleyi kaybederek yaşama veda etti. CHP Büyükçekmece Belediye Meclis Üyeliği görevinde de bulunan sanatçı Beylikdüzü Kolan Hastahanesi'nde yoğun bakımda tutuluyorken sevenleri tarafından ziyaretci akımına uğramıştı.

Emre Saltık mücadeleyi kaybetti

Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bugün ziyaret ettiği Emre Saltık'ın kalbi krizi atlatamadı.
Sanatcının cenazesi yarın (12 Mart 2017 Pazar) saat 15.00'de Büyükçekmece Cem Evinden son yolculuğuna uğurlanarak Güzelce Mezarlığına defnedilecek...
* Öte yandan, Başsağlığı mesajları için Tepekent Sosyal Tesisleri'ne geçileceği bilgisi verildi...
EMRE SALTIK KİMDİR?
Emre Saltık, 1960 yılında Tunceli Ovacık'ta doğdu. 1980 yılında İstanbul'a yerleşen Türk müziği sanatçısı, İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun oldu. Arif Sağ ile birlikte Arif Sağ Müzik Okulu'nda (ASM) eğitim verdi. 1987 yılında bu okul Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlandıktan sonra, ASM müzik kursundaki müdürlüğü ve sahipliğini sürdürerek, çalışmalarına devam etti.Uzun yıllardır halk müziğine yaptığı çalışmalarda prodüksiyon yönetmenliği, icracı ve eğitmen olarak önemli katkılarda bulundu. İlk albümü Selam Sana Filistin'i 1987 yılında çıkara Emre Saltık halk müziğinin yaygınlaşmasında önemli katkıları bulunan "Arif Sağ Müzik Okulu" bünyesinde halen eğitmen ve yönetici olarak görev almaktadır.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 17:08

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER