"SALGINDA ZİRVE NOKTASINI GERİDE BIRAKTIK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan, saat 16.50'de başlayan ve 1 saat 45 dakika süren toplantının ardından açıklamalarda bulunuyor.Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:Son toplantımızın ardından kabinemizin ikinci yılını doldurması vesilesiyle bugün kapsamlı bir icraat değerlendirilmesi yapacağımızı ifade etmiştik. Gündemin yoğunluğu sebebiyle bu değerlendirmeyi önümüzdeki hafta yapmayı kararlaştırdık.

"SALGINDA ZİRVE NOKTASINI GERİDE BIRAKTIK"

"SALGINDA ZİRVE NOKTASINI GERİDE BIRAKTIK"

Türkiye koronavirüsle mücadelede dünyaya örnek olan başarılı bir mücadele ortaya koymuştur. Milletimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir sistemle süreci yönettik. Ne hastanelerde, ne ilaçlarda ne de güvenlik de zaafiyete ve mağduriyete meydan verdik. Hamdolsun salgının zirvesini geride bıraktık.

"BİRAZ DAHA GAYRET İLE VAKALARI SIFIRA YAKLAŞTIRMALIYIZ"

Gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldıkları kriz konularının sağlam altyapı ve dikkatli organizasyonumuz sayesinde kolayca üstesinden geliyoruz. Milletimizden ricamız bu güzel tablonun sürmesi, dikkati, kuralları riayeti elden bırakmamasıdır. Baş harflerinden ilhamla tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske ve mesafenin ötesinde alınabilecek tedbir yoktur. Vaka ve ölüm sayılarının yeniden aşağı yöne girmiş olması sevindiricidir. Biraz daha gayret ve fedakarlıkla bu sayıları sıfıra yaklaştırmalıyız. Süren kimi kısıtlamaları bir süre daha ödememiz gereken bedeller olarak görmeliyiz.

AYASOFYA AÇIKLAMASI

Ayasofya'nın müzeden camiye dönüştürülerek hizmet yeniden verecek olmasını sevinçle karşılıyoruz. Ayasofya'nın kiliseden değil, müzeden camiye dönüştürüldüğünün altını çizmek istiyorum.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 19:38

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER