Ali Koç: 'Bundan sonra formalarımıza yıldız takmayacağız'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda 1959 öncesi şampiyonluklara ve yıldız sayısına değindi.

Ali Koç: 'Bundan sonra formalarımıza yıldız takmayacağız'

FB TV'de yayımlanan programda basın mensuplarıyla bir araya gelen Koç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sarı-lacivertli takımın gelecek sezondan itibaren formasında yıldız takmayacağını söyleyen Koç, "TFF kendi tarihine ve Cumhuriyetimizin tarihine sahip çıkmalı. Bu talebimizi kuvvetli argümanlarla destekleyerek 'Hakkımızı verin' diyoruz. Derdimiz para pul, yıldız değil. Bizim derdimiz tarihimiz. Para, pul, yıldız sonra gelir. Zaten bundan sonra yıldız takmayacağız" ifadelerini kullandı. 

Ali Koç şöyle devam etti: "Sanmayın ki 59 öncesi şampiyonlukları göz ardı ettik. Fenerbahçe, çok basit, yalın, net, verilere bilgilere ve tarihi gerekçelere dayanarak bir talepte bulunuyor. Ne diyor? Federasyonun düzenlemiş olduğu 59 yılına kadar ulusal turnuvaların sayılmasını istiyoruz.

TFF bir karar verecek. Bu kararı vermeden önce komisyon bizi çağırmalı ve görüşlerimizi almalı. Diğer 6 kulübü de çağıracak, karşı gelen kulüpleri de çağıracak ve bizleri tartıştıracak. Bundan daha güzel ne olabilir? Bekliyoruz."

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER