Beylikdüzü ve Arma Yaşam Spor Kulübü el sıkıştı

Arma Yaşam Gençlik Voleybol Takımı bundan böyle oynayacağı 1. Lig ve tüm Alt yapı liglerinde Beylikdüzü Voleybol İhtisas ismiyle anılacak.

Beylikdüzü ve Arma Yaşam Spor Kulübü el sıkıştı
Kulüp Başkanı Gökhan Tankaş ile Belediye Başkanlık binasında 3 yıllık protokol imzalayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Beylikdüzü'nün içinden çıkan ve büyüyen değerli bir kulüple bugün protokol imzaladık. İlçemize hayırlı olsun" dedi.


İlçede spora geniş yer ayıran ve sporcuları destekleyen Beylikdüzü Belediyesi’nin son hamlesi takdir-e şayan. Beylikdüzü’nde doğan ve başarıları ile gurur kaynağı olan Arma Yaşam Gençlik Voleybol Takımı, Beylikdüzü Voleybol İhtisas adını aldı. Bu karar ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kulüp Başkanı Gökhan Tankaş arasında yapılan 3 yıllık protokol ile imza altına alındı.

Başkan İmamoğlu, sporun toplumu içine çeken, insanları birleştiren temel unsurlardan biri olduğunu belirterek, “Duyguları köpürtmek istiyoruz. Bunu da spor ile başarabiliriz. Beylikdüzü İstanbul Basketbol Takımı bu sene 1. Ligde oynayacak. Ayrıca bugün ismini değiştirdiğimiz Beylikdüzü Voleybol İhtisas takımımız da 1. Ligde mücadelesine devam edecek. Beylikdüzü Belediyesi olarak takımın daimi partneri olacağız, lojistik destek sağlayacağız. Hedefi büyük olan bir kulüp olsun istiyoruz. Genç kızlarımızın ve çocuklarımızın da içine katılıp geliştiği iyi bir voleybol kulübü olmasını istiyoruz. Özellikle bir kadına bu kadar mı yakışır diyebileceğim bir spordur voleybol. Biz de Beylikdüzü'nün içinden çıkan ve büyüyen değerli bir kulüple bugün protokol imzaladık. Kulübün bu zamana kadar süre gelen başarıları için emeği olan herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun" diye konuştu.
Başkan Gökhan Tankaş ise Beylikdüzü ve voleybol için gerçekten güzel bir anlaşma olduğunu ifade ederek bu anlaşmanın ilçeye ve takıma hayırlı olmasını diledi. Tankaş: “2016-2017 Voleybol Sezonu’nda öncelikli hedefimiz kulübümüzü sultanlar voleybol ligine taşımak, alt yapılarımızı da destekleyerek Beylikdüzü’nü bir voleybol merkezi haline dönüştürmek. Gelecek ile ilgili planlamamız da bugüne kadar yetiştirdiğimiz sporcularımız ve bunun içinden çıkan milli takım oyuncularımızın sayısını arttırmak var.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 10:02

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER