Bıçak kemiğe dayandı

Beşiktaş'ta yaklaşan seçim öncesi maaş krizi tavan yaptı! Bazı hukukçular, personele ödenmeyen maaşların mali ibra konusunda yönetimin başını ağrıtabileceğini ileri sürüyor

Bıçak kemiğe dayandı
Ekonomik krizin en çok etkilediği kulüplerin başında gelen Beşiktaş'ta yeni bir tehlike belirdi. Yaklaşan seçim öncesi Fikret Orman ve ekibinin ödenmeyen maaşlar nedeniyle seçimli genel kurulda kriz yaşayabileceği ifade ediliyor. Orman yönetiminin, kulüp personeline 4-6 ay arasında değişen sürelerde maaşlarını yatırmadığı biliniyor. Kulüp personelinin geciken maaşlardan 2 aylık kısmı aldığı, amatör şubelerde çalışan antrenör, doktor, masör vb. profesyonellerin ise 6 aylık alacağının biriktiği bildiriliyor.

Yönetimden açıklama yok

Çalışanlardaki en büyük rahatsızlığın ise henüz yönetim cephesinden konuyla ilgili bir açıklama yapılmaması. Amatör şubelerin bir bölümünde sezon biterken, diğerlerinde de finale yaklaşılırken yönetim kurulunun ödemelerle ilgili tarih vermemesi, endişeleri artırıyor. Yaklaşan seçimli genel kurul öncesi personele bu denli uzun süre ödeme yapılmamasının mali ibra açısından da sakıncalar doğurabileceği iddiası da yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Bir futbolcunun tek aylık ödemesi!

Bazı hukukçular, muhalif kanadın kulüp personeline yapılmayan ödemeyi mali ibraoylamasında gündeme gelebileceğini ifade ediyor. Yaşanan krize bir başka yönüyle bakan bir cephe de hakim. Kulüp genel kurul üyelerinden bazıları bir futbolcunun bir aylık alacağı ile tüm kulüp personelinin alacağının kapanması önerisini getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:00

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER