Bursaspor - Büyükçekmece: 89-81

ING Basketbol Süper Ligi'nde 9'uncu haftanın erteleme karşılaşmasında sahasında Büyükçekmece'yi ağırlayan Frutti Extra Bursaspor, parkeden 89-81 galip ayrıldı.Zorlu mücadelenin ilk yarısında her iki ekip de, hücumda etkili bir görüntü çizdi.

Bursaspor - Büyükçekmece: 89-81

 Karşılıklı sayılar görülen ilk periyotta, üstünlük sürekli olarak el değiştirirken periyodu önde tamamlayan ekip 22-21'lik skorla Bursa temsilcisi oldu.İkinci periyotta Munford ve Kadji ile hücum ritmini sürdüren Bursa ekibi, Can Maxim'im serbest atışları sonrası 17. dakikada farkı 6'ya çıkardı: 38-32. Ancak, periyodun son bölümlerinde Büyükçekmece, Anderson ve Farrell'ın dış atışlarıyla oyuna yeniden ortak oldu ve soyunma odasına 42-42'lik eşitlikle girildi.Dönüşte savunmada daha dirençli görüntü veren Bursa temsilcisi, hücumda bulduğu sayılarla da farkı yeniden açarak, skoru 27. dakika içerisinde 58-49'a çekti.

Kalan dakikalarda farkı koruyan ev sahibi, bu periyodu da 64-58'lik üstünlükle tamamladı.Kader periyodunun ilk dakikalarında Büyükçekmece, skoru yeniden 72-72'ye eşitledi. Munford'un liderliğinde Kadji ile pota altını etkiniliğini sürdüren Frutti Extra Bursaspor, son 2 dakikaya 4 sayı önde girdi: 84-78. Kalan dakikalarda Büyükçekmece, Farrell'ın dış atış isabetiyle umutlansa da, Bursa ekibi parkeden 89-81 galip ayrıldı.
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER