Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan açıklama

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı şike ve teşvik soruşturması ile ilgili açıklama yaptı. Aysal, "Tüm Galatasaray camiasından gelişmeleri büyük bir olgunluk ve soğukkanlılıkla izlemelerini ve Türk futbolunun bu süreçten zarar almadan çıkmasını dilerim" dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan açıklama
"KONUYLA İLGİLİ YAYINLAR HUSUSUNDA FENERBAHÇE KULÜBÜ'NÜN HASSASİYETİNİ GÖZ ÖNÜNDE TUTARAK GALATASARAY TV BAŞTA OLMAK ÜZERE KULÜBÜMÜZÜN TÜM MECRALARINDA KONU İLE İLGİLİ PROGRAM VE YAYIN YAPILMAMASI KARARINI ALMIŞ BULUNUYORUZ"

Aysal ayrıca, konuyla ilgili yayınlar hususunda Fenerbahçe Kulübü'nün hassasiyetini göz önünde tutarak Galatasaray TV ve kulübün tüm mecralarında konu ile ilgili program ve yayın yapılmaması kararını aldıklarını söyledi.

Başkan Aysal, Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Spor dünyamız açısından en büyük yanlış bu tür olaylara rekabet duygusuyla yaklaşmaktır. Tüm Galatasaray camiasından gelişmeleri büyük bir olgunluk ve soğukkanlılıkla izlemelerini ve Türk futbolunun bu süreçten zarar almadan çıkmasını dilerim. Hukuka ve genel ahlak anlayışına aykırı herhangi bir davranış gerçekleştiyse - ki bunu düşünmek bile istemem - bunu kanıtlamak adalet sistemine düşer, bizlere değil.

Konuyla ilgili yayınlar hususunda Fenerbahçe Kulübü'nün hassasiyetini göz önünde tutarak Galatasaray TV başta olmak üzere Kulübümüzün tüm mecralarında konu ile ilgili program ve yayın yapılmaması kararını almış bulunuyoruz. Aynı hassasiyetin tüm Galatasaray camiası tarafından da gösterileceğine eminim."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER