İstanbulspor Beylikdüzü Basketbol Takımı tanıtıldı

İstanbulspor Beylikdüzü Basketbol Takımı tanıtıldı
İstanbulspor Beylikdüzü Basketbol Takımı oyuncuları düzenlenen bir lansmanda tanıtıldı.


Beylikdüzü Belediyesi işbirliği ile merkezi Beylikdüzü olacak İstanbulspor Beylikdüzü Basketbol Takımı’nın tanıtımı, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde yapılan lansmanda gerçekleşti. Yaşanan işbirliğinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu birlikteliğin ilçeye sadece somut faydalar değil manevi katkılar da sunacağını ifade ederek, "Örnek bir kulüp iletişimini Beylikdüzü’nde göstereceğiz. Dilerim ki Beylikdüzü’nü isminin yanına almış olan İstanbulspor Basketbol Takımı, başarılarını taçlandırarak bir üst lige çıkar ve sonrasında da 1. Lig'e doğru yürür." diye konuştu.

Merkezini Beylikdüzü’ne taşıyacak olan İstanbulspor Beylikdüzü Basketbol Takımı oyuncuları, Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde tanıtıldı. Gerçekleşen lansmana İstanbulspor yöneticileri, spor camiası, Beylikdüzü Belediye başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Etkinlik, oyuncuların detaylarıyla tanıtıldığı kısa film ile başladı. 

Lansmanda konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, heyecanlı ve mutlu bir an yaşadıklarını dile getirerek herhangi bir spor takımı ile işbirliği yapmadıklarını, çok değerli bir kurum ile beraberlik kurduklarını söyledi. İmamoğlu, "Önce İstanbul Eğitim Lisesi Vakfı ile birlikte ilçenin en güzel projelerinden biri olacak Yaşam Vadisi’ne sarı siyah parkı kazandırmaya karar verdik. Çanakkale Zaferi’ndeki büyük bir mücadeleyi anlatmak adına bu temayı bu alanda işlemiş olacağız. Önümüzdeki yaz aylarında şehitlerimizi de anabiliyor olacağız." diye konuştu.

"OLAĞANÜSTÜ İŞLER ÇIKACAK"

Kurulan işbirliğinin sadece maddesel bir işbirliği olmadığını, manevi değerler taşıdığını da belirten Başkan İmamoğlu, "Adını İstanbul’dan alan bir takım. Beylikdüzü de yeni bir ilçe. Son 25 yılın eseri diyebileceğimiz bir bölge. Biz ilçemizi Batı İstanbul’un başkenti olarak görüyoruz. Beylikdüzü’nün adını taçlandırmak gayesiyle 100 yıla yakın bir spor kulübü ile birliktelik sağlamaktan olağanüstü işler çıkacağına inanıyorum." dedi. 

İmamoğlu, İstanbulspor’un köklü bir eğitim kurumu ile sağlam bir spor anlayışı olduğunu belirterek, kulübün geçmişine sahip çıktığını ve Beylikdüzü’nde de işlemek istedikleri değerlerle takımın örtüştüğünü kaydetti. 

"NASIL ÖRNEK BİR TAKIM OLUNUR, HERKESE GÖSTERECEĞİZ"

Başkan İmamoğlu son olarak, "Türkiye’de kaybolmaya doğru giden sporcu kimliğini, centilmenlik anlayışını, bir kentin kendi spor takımları ile nasıl bütünleştiğini, aidiyet duygusunun nasıl beslendiğini örnek bir kulüp iletişimi olarak Beylikdüzü’nde göstereceğiz. İstanbulspor Beylikdüzü Basketbol Takımı'nın örnek davranışlarını herkes konuşuyor olacak, dilerim ki takım başarılarını bu sene taçlandırarak bir üst lige çıkar ve sonrasında da 1. Lig'e doğru yürür. Emeği geçen Tüm iş adamlarımıza ve sponsor desteği veren kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

İstanbulspor Başkanı Can Derin ise Başkan İmamoğlu’na verdikleri destekten ötürü teşekkür ederek, bu gelişmenin çok güzel sonuçlar doğuracağına inandığını söyledi. Lansmana katılan İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Genel Müdürü Atilla Öztuna ise sarı siyah renkleri olan spor kulübünün kuruluş hikayesini anlattı ve gelinen noktada emeği geçen herkesi kutladı. 

Lansman sonunda tüm basketbolcular sahneye davet edilerek tek tek tebrik edildi. Başkan İmamoğlu ayrıca Apron Elektrik, Vira İstanbul ve Medicana yetkililerine kulübe olan desteklerinden ve sponsorluklarından ötürü teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.