Şikede yeni şok! 5 tutuklama

FUTBOLDA şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı ile Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu’nun da aralarında bulunduğu 5 kişi, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece ’şike yapmak’ suçlamasıyla tutuklandı.

Şikede yeni şok! 5 tutuklama

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, Beşiktaş Teknik Dİrektörü Tayfur Havutçu, kulübün Futbol A Takımı Güvenlik Müdürü Ahmet Ateş ve futbolcular İbrahim Akın ile İskender Alın tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

 
Yarış atı alıp ŞİKE YAPMIŞ

5 kişi, basın mensuplarının görüntü almasını engellemek için adliyenin yemekhane kapısından çıkarılarak araçlara bindirildi. Tutuklanan 5 kişiyi taşıyan polis araçları, saat 01.00 sıralarında Metris Cezaevi’ne giriş yaptı.


TARAFTARDAN TEPKİ

Adliye önünde bekleyen bazı Beşiktaş taraftarları, "Aşkımız renklere, sizlere değil" şeklinde slogan attı. Bir taraftar ise slogan atan gruba tepki gösterdi.

HAVUTÇU'NUN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLİYOR


Beşiktaş yönetimi, tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilen teknik direktör Tayfur Havutçu'nun sözleşmesini tek taraflı feshetmeye hazırlanıyor.Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında bugün mahkemeye çıkan Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, teknik direktör Tayfur Havutçu ve protokol müdürü Ahmet Ateş, bugün çıktıkları mahkemede tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Siyah-beyazlı yönetimin, yarın teknik direktör Havutçu'nun sözleşmesini tek taraflı feshetmesi bekleniyor. Yarın erken saatlerde acil olarak toplanacak yönetim kurulunun, yeni teknik direktör arayışına hemen başlayacağı ve büyük bir ihtimalle yerli bir teknik adamla anlaşma imzalaması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER