Silivri’li gençlere, Bakanlık daveti

Silivri Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Sinan Büyükparmaksız, yaptığı bir açıklama ile ilçedeki tüm gençleri Bakanlığın açmış olduğu kamp programına katılmaya davet etti.

Silivri’li gençlere, Bakanlık daveti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın bizzat organizasyon için talimatının olduğu kamplara katılmak isteyen Silivrili gençlerin Silivri İlçe Spor Müdürü Sinan Büyükparmaksız’a müracaat edebileceği bildirildi. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan İlçe Spor Müdürü Sinan Büyükparmaksız; “Bizzat Spor Bakanlığımızın organizasyonu olan ve bu yıl içinde düzenlenecek kamplara 60 bin gencin katılmasını hedeflediklerini açıkladı. 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere toplam 22 kampta gençler bir araya gelecek. İlçemiz gençleri ise bu kamplara katılmak için vakit geçirmeden bize müracaat etmesi gerekmektedir. Böylelikle ilçemiz gençleri de bir çok sosyal aktiviteden yararlanma imkanı olacaktır. Bu konu hakkında Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç gerekli açıklamayı yapmıştır” dedi.

Bakan, Akif Çağatay Kılıç

“Gençlerimizin bu kamplardan mutlu olarak ayrılması en büyük önceliğimiz. Kampların sonunda gençlere planlı zaman kullanımı becerisinin kazandırılmasını da hedefleniyoruz. Onların keyifli vakit geçirmeleri, sosyal yaşamı öğrenmeleri, zorluklarla mücadele edebilmeleri,  eğlenceli yollarla birçok konu başlığında öğrenme becerisini kazanmaları, bizler için büyük önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz kamplar bütün bu özelliklerin gençlerimizde var olması adına önemli rol oynayacak”. Haziran-Eylül ayları arasında 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere toplam 22 kampta gençlerin bir araya geleceğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, “Gençlerimiz kampların başlamasını iple çekiyor. Onların bu sene de unutulmaz bir kamp dönemi geçireceklerine inanıyorum” diye konuştu. Kılıç, sözlerine şöyle devam etti; “Gençlerimizin bu kamplardan mutlu olarak ayrılması en büyük önceliğimiz. Kampların sonunda gençlere planlı zaman kullanımı becerisinin kazandırılmasını da hedefleniyoruz. Onların keyifli vakit geçirmeleri, sosyal yaşamı öğrenmeleri, zorluklarla mücadele edebilmeleri,  eğlenceli yollarla birçok konu başlığında öğrenme becerisini kazanmaları, bizler için büyük önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz kamplar bütün bu özelliklerin gençlerimizde var olması adına önemli rol oynayacak” dedi. 

Gençlik kamplarında neler olacak?

Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini, yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından görmelerini, bölgeler arası kültür alışverişi ile farklı fikirde kişilerle tanışma ve kaynaşmalarına imkân sağlamak amacıyla düzenlenen gençlik kampları 16 farklı şehirde düzenlenecek. Gençlik kamplarına katılacak gençler, unutulmayacak deneyimlere ve aktivitelere tanıklık edecek. Kamplarda gençlerde birlikte hareket etme ruhunu geliştirecek rafting, kano, yüksek ip aktiviteleri, yapay tırmanış, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, okçuluk, paintball, mini golf, binicilik, sokak oyunları, futbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütülecek. Ayrıca satranç, mangala gibi zekâ geliştirici oyunlar oynanacak.

Geziler, farkındalık oluşturacak

Kamplarda gençlerin kişisel becerilerini geliştirmek için el sanatları, müzik ve tiyatro faaliyetlerine yer verilecek. Ayrıca özgüvenlerini güçlendirecek, kendilerini ifade edebilme becerisini kazandıracak etkinlikler, ülkemizin doğal ve kültürel zenginlikleri konusunda farkındalık oluşturacak geziler ile gönüllülük faaliyetleri konusunda bilinç oluşturacak çalışmalar geçekleştirilecek. 2015 Yılında İllere Göre Yapılması Planlanan kamplar ve 2015 yılında düzenlenmesi planlanan kamp yerleri ve illeri ise şöyle;

Doğa Kampları

Doğa Kampları; Antalya (Duacı Gençlik Kampı), Bolu (Aladağ Gençlik Kampı) , Karabük (Ovacık Gençlik Kampı), Kastamonu (Yolkonak Gençlik Kampı, Kadıdağı Gençlik Kampı), Kırşehir (Hirfanlı Gençlik Kampı), Manisa (Şehzadeler Gençlik Kampı), Osmaniye (Aslantaş Gençlik Kampı), Samsun (Nebiyan Gençlik Kampı), Trabzon (Düzköy Gençlik Kampı), Van (Gevaş Gençlik Kampı), Burdur (Salda Çadır Kampı) ve Isparta’da (Davraz Gençlik Kampı)  düzenlenecek.

Deniz Kampları

Deniz kampları ise Aydın (Davutlar Gençlik Kampı), Hatay (Uluçınar Gençlik Kampı) ve Samsun’da  (19 Mayıs Gençlik Kampı) düzenlenecek. Ayrıca Mersin Silifke ve Çanakkale Gökçeada’da ise 3 kamp gerçekleştirilecek.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 09:38

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER