Trabzonsporlular Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunacak

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik'ten suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Trabzonsporlular Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunacak

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, dün yaptığı açıklamalarda Trabzonspor’un, şampiyonluğunu ilan ettiği Fraport TAV Antalyaspor maçı ile ilgili konuşarak “Saygı bekliyorsanız, saygılı olacaksınız” demişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK 

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği ve Bordo Mavi Gönüllüler Platformu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un basın toplantısında sarf ettiği tahkir ve tahrik edici, kutuplaştırıcı sözlerin kaçınılmaz sonucu olarak, bugün yaşanan ve ileride yaşanması muhtemel menfi eylemler nedeniyle ilgili şahıs hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu yönünden pazartesi günü suç duyurusunda bulunulacaktır. Değerli taraftarlarımızın tahriklere kapılmadan şampiyonluğun tadını çıkarmaya devam etmelerini, sürecin takipçisi olunduğunun bilinmesini isteriz" ifadelerine yer verildi.

Bordo Mavi Gönüller Platformu'ndan yapılan açıklama ise şöyle:

"Ali Koç, birkaç ay önce Trabzonspor'un başarısının tesadüf olmadığını, hakemlere bağlı olmadığını söylemiş fakat şimdi kendi başarısızlığını örtmek ve Trabzonspor’un görkemli şampiyonluğunu itibarsızlaştırmak için kendi taraftarlarını kandırarak Trabzonspor üzerinde sosyolojik kırılmalara sebep olacak bir öfke oluşturmaya çalışıyor. Futbol üzerinden kardeşliği bozan, hezeyanlarını siyasi bir hesaplaşmaya çevirip ülkede beka meselesi oluşturmaya çalışan Fenerbahçe başkanı hakkında Bordo Mavi Gönüller olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız."

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER