Yanal'dan Kocaman, taraftar ve transfer açıklaması!

Fenebahçe'nin yeni teknik direktörü Ersun Yanal basın toplantısında merak edilen soruları cevaplandırdı.

Yanal'dan Kocaman, taraftar ve transfer açıklaması!


Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, bugün düzenlediği basın toplantısında, "Rakiplerin korktuğu ve önlem almak zorunda kalacağı, yüreğini ortaya koyan ve aklımızla her maçı kazanmak için oynayan bir takım olacağız" dedi.
Topuk Yaylası'ndaki kamp yapılan tesislerde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve bilgiler veren Ersun Yanal sözlerine, "Bu birlikteliğin güzel günler getirmesini temenni ediyorum. Bana gösterilen desteğe tekrar teşekkür ediyorum" diyerek başladı.
Yanal, kurmak istediği takımı şöyle özetledi:
"Yüreğini ortaya koyan, aklını kullanan, kazanmak için oynayan bir takım olacağız. Keyif veren, her türlü oyunu oynayabilen bir takım olacak. Rakiplerin korktuğu ve her maç için galibiyet için çıkan bir takım olacağız. Az önlem alan ama rakiplerin çok önlem alacağı bir oyun şekli olacak. Fenerbahçe, rakiplerine her türlü üstünlük sağlayacak bir şekilde oynayacak. Kadro içinde büyük bir rekabet var. Kim hak ederse o formayı giyecek. Bizi hedefe götürecek futbolcularla ilerleyeceğiz."

"AYKUT HOCA'NIN GETİRDİĞİ NOKTAYI YÜKSELTMEK İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ"
Ersun Yanal, kendisine bıraktığı takım için Aykut Kocaman'a teşekkür ederek, "Aykut Hoca'ya teşekkür ederim, yarı final oynatan bir takım bıraktı. Biz de buradan alıp daha ileriye taşımak istiyoruz. Çıtayı yükseltmek için çalışacağız" diye konuştu.
Aykut Kocaman'ın transfer listesi üzerinden gidilmesi ile ilgili ise Yanal, "Transferler için bilgim ve fikrim var" dedi.

YABANCI KARARI
6+0+4 kuralının geçen sene alınmış bir karar olduğunu hatırlatan Yanal, "Fenerbahçe, planlamasını buna göre yaptı. Bu şekilde programlamaya devam edeceğiz. Seneye 5+0+3 olacak. Planlama sürüyor. Yerli oyuncuların çok önemli olduğu dönemler yaşıyoruz. Kadro içinde büyük bir rekabet var. Kim hak ederse o formayı giyecek. Bizi hedefe götürecek futbolcularla ilerleyeceğiz" şeklinde konuştu.
Ersun Yanal, önümüzdeki günlerde 11 yabancıdan kimlerin kalacağının netleşeceğini, ama kişiler üzerinde konuşmanın yanlış olacağını ifade etti.

"ALMAK İSTERSEK ALIRIZ"
UEFA kararını beklemeleri gerektiğini vurgulayan Ersun Yanal, Oscar Cardozo'nun durumuyla ilgili olarak ise, "Almak istersek o oyuncuyu alırız. Ama bir süreç var ve bu süreci beklemek zorundayız" ifadelerini kullandı.

 "SOSYAL MEDYA ÇOK ÖNEMLİ, YASAKLAMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK"
Yanal, sosyal medyaya karşı olmadığını da vurgulayarak, "Fenerbahçe'nin değerleri ve prestiji göz önünde bulundurulursa sosyal medyayı kullanmak sıkıntılı değil. Oynanmış maç, oynanacak maç, hakemler için bir şeyler yazılmamalı. Prensipler çiğnenmemeli. Sosyal medya çok önemli. Yasaklamak gibi bir düşüncemiz yok" dedi.

"1 YILLIK KONTRAT İÇİNDE ŞAMPİYONLUK ŞARTI VAR"
Ersun Yanal, "Neden 1 yıllık kontrat yapıldı" sorusu üzerine, "1 yıllık kontrat zaten şampiyon olmak şartını, karşılığını taşıyor. Taraftarların da en büyük isteği bu olacaktır. Hep beraber bu sinerjiyi yaratıp, hedefe ulaşmaya çalışacağız. 2. olmak başarılı mı, bunu yöneticiler değerlendirir. Onların kriterleri karar verir" cevabını verdi.

"GALATASARAY'I GEÇMEK ZORUNDAYIZ"
Yanal, ezeli rakipleri Galatasaray için ise şunları söyledi:
"Galatasaray ligin iyi top oynayan takımı. Son 2 yıldır şampiyon oldular. Onları geçmek zorundayız."

"UEFA'DAN UMUTLUYUM"
Yanal, UEFA'daki dosya ile ilgili olarak ise, "Biz saha içinde çok iyi kalmak zorundayız, yönetim ise UEFA ile uğraşıyor. Ben umutluyum, başarı sağlanacağına inanıyorum. Ben şu anda sahada kalmak zorundayım. UEFA'dan yöneticilere ceza gelirse, olağanüstü kongre gibi durumlar olursa, biz işimize bakacağız, sahada kalacağız. Bize ihtiyaç olduğu sürece görevimizi yapacağız" dedi.

"AZİZ YILDIRIM'A VİZYONU İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM, BİR SPOR ADAMI OLARAK KAZANDIRDIĞI MÜKEMMEL TESİSLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"
"Tesisler mükemmel" diyen Ersun Yanal, "Bir futbol adamı olarak Başkan Sayın Aziz Yıldırım'a teşekkür ederim. Vizyonu ve kazandırdığı tesisler için sonsuz teşekkürler.  Avrupa'ya gitmek, kampı oralarda yapmak yerine Avrupa'yı ne zaman buraya getireceğiz diye düşünmeliyiz. Otel çok iyi, tesisler, salon olağanüstü. Avrupa'nın birçok yerinde böyle kalitede kamp yeri yok" şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE TARAFTARI DÜNYANIN EN ÇABUK KENETLENEN TAKIMI
Yanal son olarak taraftarlarla ilgili şunları söyledi:
"Çok büyük bir taraftar kitlemiz var. 25 milyon Fenerbahçeli var. Dünyanın en çok taraftarı olan kulüplerinden biriyiz. Taraftarlar çok çabuk kenetlenebiliyor. Onlarla bir sinerji yaratmalıyız."
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2013, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER