VEFASIZLIK DİZ BOYU…!

Farkındayım uzun süredir yazmıyorum bu satırlardan. 
Ancak güzel ülkemde ve güzide ilçemde son günlerde yaşanan olaylar sonrasın da ne yalan söyleyeyim yazı yazma hevesim kaçtı birden. 
Türkiye gündeminde genel seçim havası yaşanırken, Silivri’de kim nerde kumar oynamış, kim  partisinden istifa etmiş, kim kiminle bilmem nerde ne yapmış muhabbetleri gündemden düşmüyor. 
Belediye Başkanımızın Bulgaristan’da kumar oynaması ve akabinde Türkiye gündemine oturması başlı başına bir rezillik olsa da, umarım başkan bu yaşananlardan sonra kendisine çeki düzen verme noktasında gereken mesajı almıştır. 
Bu konunda çok söz söylemeye gerek görmüyorum. Çünkü gazeteci meslektaşlarım kumar konusuyla alakalı enine boyuna yazılar yazdı ve yazılanların hepsine yürekten katılıyorum. 
*****
Gelelim Belediye Meclis Üyesi Lütfü Vardar’ın AK Parti’den neden istifa ettiği meselesine. 
Meclis Üyemiz Sayın Lütfü Vardar, istifa mektubunda kendince nedenlerini sıralamış. 
AK Parti’nin Silivri’de seçim kaybedeceğinden tutunda, kendisine yapılan haksızlıklara kadar her şeye değinmiş Lütfü Vardar.
Ancak ne hikmetse kendisinin yaptıklarını yazmayı unutmuş!? 
Bu meclis üyemizin yaptıklarını enine boyuna bu yazıda değinmeyeceğim. 
Onunla ilgili ayrı bir yazı alacağım kaleme. 
Kim vefasızlık yaptı, kim hainlik yaptı hepsini okuyacaksınız ilerleyen günlerde...
*****
Konu vefasızlık ve hainlikten açılmışken, gelelim Silivri Muhtarlar Derneğinin önceki gün gerçekleştirdiği başkanlık seçimine. 
Fenerköy Muhtarı Muharrem Eren ile Çanta Muhtarı Ömer Ercan’ın yarıştığı Dernek Başkanlığı seçiminde, vefasızlığın, hainliğin daniskasını bir kez daha gördük hep birlikte. 
Ömer Ercan benim köylüm ve sevdiğim saydığım bir büyüğüm. 
Dernek Başkanlığına aday olmakta sonuna kadar hakkı. 
Ancak Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın Muharrem Eren’e karşı başlatmış olduğu karalama ve linç kampanyasına tüm muhtarlar çanak tuttu bu seçimde. 
Halbu ki Muharrem Eren’in eski belediye başkanımız Hüseyin Turan döneminde 7 tane köyün mahalleye dönüşmesinden sonra o 7 mahalle muhtarının yargılanmaması için nasıl siper olduğunu daha dün gibi hatırlıyorum.
Yalansa çıkıp Hüseyin başkan yalan desin. 
Ve yine daha dün gibi hatırlıyorum... Belediyenin arabasıyla pavyonda basılan muhtarların ailesi ve yuvası dağılmasın diye olayı nasıl örtbas ettiğini Muharrem Eren’in. 
Peki Muharrem Eren tüm muhtarların arkasında böylesine can siper hane dururken, vefa borcunu böyle mi ödemeliydi bu muhtar ağabeylerimiz?  
Evet, sizin vefa borcunuzu ödeme şekliniz böylemi oluyor beyler? 
Bugün Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın baskısına boyun eğip, sırtından hançerlediğiniz Muharrem Eren bunu mu hak etti? 
Kaldı ki belediye başkanı Özcan Işıklar, Muharrem Eren’e karşı başlatmış olduğu linç kampanyasını kendince doğru buluyor olabilir.  
Peki ya siz Sayın Muhtarlarım? Size sahip çıkan, kol kanat geren ve kendinden önce sizlerin hakkını, hukukunu koruma gayreti içinde olan birine bunu nasıl yaptınız?
Gerçi vefasızlık yapan tek sizler değilsiniz. 
Muharrem Eren’e asıl vefasızlığı AK Parti yaptı. 
Açık açık rengini belli eden, köy meydanında AK Parti için oy isteyen Muharrem Eren’in AK Parti neden arkasında durmadı. 
Neden sahip çıkmadı? 
O Köyden AK Parti’ye bir oy çıkmasa bile, Muharrem Eren’in köy meydanında çıkıp AK Parti için oy istemesinin bir önemi yok mu sizler için? 
AK Parti’nin vefa anlayışı bumu? 
Yoksa AK Parti için vefa sadece bir ilçe adı mı? 
AK Partiye sahip çıkan, rengini belli eden, açık açık oy isteyen Muharrem Eren’e gördüğünüz reva bumu? 
Eğer buysa çok yazık size. 
Ve siz bu kafayla giderseniz daha çok dibe vurursunuz bu gidişle.
TEBRİK VE NASİHAT
Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı seçilen Çanta Mahalle Muhtarı Ömer Ercan’ı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. 
Ve kendisine naçizane bir nasihatte bulunmak istiyorum. 
Bugün Muharrem Eren’e yapılanlar, yarın seninde başına gelebilir. 
Bugün senin için Muharrem Eren’i satanlar, yarın senide satabilir. 
Ve Belediye Başkanı bugün senin için örgütlediği muhtarları, yarın sana karşı bir başkası içinde yapabilir. 
Ben peşin peşin söylemiş olayım. 
Dikkate alıp almamak sana kalmış Ömer Ercan....
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMZA ATEŞ
HAMZA ATEŞ - 7 yıl Önce

fatma hanım Aslında hata Arar isek hepimiz sucluyuz.bld.bşk.neclis üyesi Tırnaklarını boyanyan bşk.gibi teforatlar.silivri 3.5.kìşilermi yönetiyor Tabiki siz değerli Basın mensubu Arkadaşlarımada çok çok iş düşüyor.örneğin kaleminizi ellinize Aldığınız zaman bir elinizde vicdanızda olması gerekmezmi.yalaka goy goycu siyasetcilerden sizlerin sayesinde kurtuluruz sihirli kalemi Alın Artık elinize bunun mobali cok Ağır olur zaten silivri mobal cekiyor yalaka ponpacı zavakı siyasetciletin elinden 30 yıl öncesi silivri Dünya markası idi şimdi ise yavaş yavaş çöplük oluyor vatandaşlarımız bunu hak edmiyor.selamlarımla viyana

ahmet yıldırım
ahmet yıldırım - 7 yıl Önce

yazıklar olsun fener e hızmet getirecegine fenere hainlik yapıyor koca başkan bu muharem eren seni cokmu ürküttü