'3. köprüden sonra 4. köprü gelecek'

'3. köprüden sonra 4. köprü gelecek'
3. köprüye hayır mitingi Kadıköy'de yapıldı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve bazı siyasi parti temsilcileri Kadıköy'de, "3. Köprüye Hayır" mitingi düzenledi.

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal:

"İstanbul'a ihanet köprüsü yapılıyor"

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek:

"3. köprünün asıl büyük tehlikesi 4. köprüyü de getirecek"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları (TMMOB), KESK, 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu, Halkevleri, Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile CHP, EDP, EMEP, ÖDP ve TKP İstanbul il örgütleri tarafından Kadıköy İskele Meydanı'nda "3. Köprüye Hayır" mitingi düzenlendi.

Mitinge katılan yaklaşık 2 bin kişi saat 11.30'da Tepe Nautilus AVM önünde biraraya geldi. "Suyumuza, ormanımıza, evimize, toprağımıza göz koyanlara karşı yaşamı savunacağız" pankartı açan grup, "Su haktır satılamaz", "Köprüyü yapanlar memleketi satanlar", "Köprü değil, orman insanca yaşam" sloganları eşliğinde Kadıköy İskele Meydanı'na yürüdü.

Grup, polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı miting alanına arama noktalarından geçerek girdi.

Alanda kurulan platformda konuşma yapan 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu Sözcüsü Kader Cihan, "İnsanın ve doğanın en temel hakkını inatla savunmaya devam edeceğiz. 3. Köprü yerine yaşamı, toplu parasız ulaşımı, ormanlarımızı ve suyumuzu 3. Köprü yerine İstanbul'umuzu savunacağız." dedi

İSTANBUL'A İHANET KÖPRÜSÜ

Mitinge katılan CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal da, "İstanbul'a ihanet köprüsü yapılıyor. Ben tavsiye ediyorum adını 'İstanbul'a ihanet köprüsü' koymalarını. Çünkü ciddi bir çevre katliamı yaşanacak" dedi. CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek de, "3. köprünün asıl büyük tehlikesi 4. köprüyü de getirecek. bu para kazanma, rant açma, arsa stoku oluşturma, doğayı katletme projesi. Bu yapılırsa 4. köprü de gelecek. İşte o zaman İstanbul kalmayacak. İstanbul kalmayınca depremde ne yapacağız İstanbul'da?" diye konuştu.

Miting, şanatçı İlkay Akkaya ile Grup Bandista'nın konseri ardından olaysız dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.