Altı ayda bin 500 kişiye özel bakım

Küçükçekmece Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında 65 yaş üstü, engelli ya da kronik rahatsızlığından dolayı bakıma muhtaç kişilere sunduğu ücretsiz ‘Evde Bakım, Temizlik, Tadilat ve Kuaförlük Hizmeti’ ile vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Altı ayda bin 500  kişiye özel bakım
6 ayda bin 500 vatandaşın bakımını üstlenen Küçükçekmece Belediyesi, bu hizmetle önemli bir ihtiyaca cevap vererek, yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor.
 
Kemal Çebi: Küçükçekmeceliler Sosyal Yardımlara Hızlıca Ulaşabilecek

 
Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Küçükçekmece’de 800 bin nüfuslu büyük bir aileyiz ve bu ailenin tüm fertlerine ulaşma çabasındayız. İlçemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sosyal yardımları hızlı, adil ve sürekli bir şekilde alabilecekleri, görmezden gelinmedikleri bir sistem kurmayı hedefledik. Evde bakım hizmeti kapsamında, yaşlılığı veya engelliliği nedeniyle kişisel bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve yaşadıkları ortamdaki eksikliklerini tamamlıyoruz. Sosyal yardım hizmetlerimiz ile Küçükçekmecelilerin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 
Kuaförlük Hizmeti ile Kişisel Bakımları Yapılıyor

 
Küçükçekmece Belediyesi evde bakım hizmeti kapsamında kişisel bakımını sağlayamayan bireylerin, bakımlarını gerçekleştirip, kuaförlük hizmeti veriyor. 12 kişilik personel tarafından gerçekleştirilen hizmetler kapsamında, vatandaşların saç sakal tıraşı, tırnak bakımı yapılıyor.

 
Tamirat, Tadilat ve Temizlik İşleri Gerçekleştiriliyor
 
Hastaların yaşadıkları ortamı sağlık koşullarına uygun hale getiren ekipler,  evlerinde her türlü temizlik, bakım, onarım ve tadilat işlemlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşların evini baştan aşağıya kontrol edip, arızalı ve kullanılamayan yerleri elden geçirerek hazır hale getiren ekipler, özellikle musluk tamiri, lamba değişimi, elektrik prizlerinin bakım ve yenilenmesi gibi çalışmaları da yapıyor.

 
Başvurular, Küçükçekmece İyilik Merkezi’nden
Evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, mesai saatleri içinde kendileri veya yakınları aracılığı ile Küçükçekmece Belediyesi İyilik Merkezi’ne nüfus cüzdanı ve hastalık ya da engellilik raporları ile başvuruda bulunabilirler. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi 444 4 360 numaralı telefondan edinilebilir
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 10:18

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER