Antalya kavruluyor

Sıcaklar hayatı olumsuz yönde etkiliyor

Antalya kavruluyor

ANTALYA'da 35 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı, yüzde 75 nem oranıyla birleşince hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Özellikle öğle saatlerinde şehir merkezinde hayat dururken, plaj ve havuzlar tıklım tıklım doluyor. Turistler, su parklarına akın ederken yerli halk Konyaaltı ve Lara sahilini dolduruyor. Deniz şemsiyesi altında ve ağaç gölgelerinde serinlemeye çalışan Antalyalılar, sudan çıkmıyor. Çalışanlar da sıcaktan bunalınca çareyi klimaları sonuna kadar açmakta buluyor.

Sıcak havanın etkisinden biraz da olsa uzaklaşmak için havuza giden turistler ise sudan çıkmak bilmiyor. Kendilerine ayrılan bölümlerde serinlemeye çalışan turistler, kimi zaman arkadaşlarıyla birlikte suya atlama oyunları oynuyor. Bir yandan eğlenen bir yandan da serinleyen turistler, havuz kenarlarında oturarak güneşleniyor.

Yüksek nem oranının hissedilir sıcaklığı ikiye katladığını söyleyen uzmanlar, şeker ve kalp hastalarını özellikle öğle saatlerinde dışarıda gezmemeleri konusunda uyarıyor. Uzmanlar, sıcak havalarda bol su tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte buz satışlarında da patlama oldu. Paket buz satan market sahipleri, buzların hızla tükendiğini belirtti. Vatandaşlar, havluya sardıkları buzları enselerine ve başlarına koyarak rahatlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER