Avcılar'ı Karıştıran Dedikodu Cinayeti

Avcılar'da 15 yaşındaki kız kardeşinin intihara teşebbüsünden sorumlu tuttuğu kişiye hesap sormaya giden Murat Yolcu (24) tabancayla sırtından vurularak öldürüldü.

Avcılar'ı Karıştıran Dedikodu Cinayeti
Avcılar'da 15 yaşındaki kız kardeşinin intihara teşebbüsünden sorumlu tuttuğu kişiye hesap sormaya giden Murat Yolcu (24) tabancayla sırtından vurularak öldürüldü. Olayı gerçekleştirdiği öğrenilen Volkan B. polis tarafından yakalandı. Şüpheli "Kız kardeşinin intihara teşebbüsünden beni ve erkek kardeşimi sorumlu tutarak bize saldırdı. Kendimizi korumaya çalıştık" dediği öğrenildi. Öte yandan cinayetten sonra şüpheli Volkan B.'nin Avcılar'da bulunan evi kundaklanarak yakılmak istendi. Polis yeni olaylara karşı bölgede önlem aldı.

CİNAYET ŞÜPHELİSİ YAKALANDI.

Avcılar, Yenikent mahallesinde önceki gün meydana gelen olayda Murat Yolcu, yolda tartıştığı bir kişi tarafından tabancayla vuruldu. Çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırılan Murat Yolcu, hayatını kaybetti. Cinayet Büro Amirliği ekipleri olaydan sonra yaptıkları soruşturmada olayın bir dedikodu yüzünden yaşanan kavganın ardından meydana geldiğini tespit etti. Olayın şüphelisi olduğu öğrenilen Volkan B. polis tarafından yakalandı.

OLAYIN SEBEBİ ASILSIZ DEDİKODU

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturmada olayın faili Volkan B.'nin, erkek kardeşi ile ölen Murat Yolcu'nun kız kardeşinin arkadaşlıklarıyla ilgili dedikodu yayıldığı öğrenildi. Bu dedikodun yalan olduğunun iki aile üyeleri arasında yaşanan görüşme trafiği sonunda ortaya çıktığı, ancak durumdan çok fazla etkilenen 15 yaşındaki kızın intihara teşebbüs ettiği belirlendi. Hastanede hayata döndürülen 15 yaşındaki kızın ağabeyi Murat Yolcu'nun ise kız kardeşinin durumundan etkilenerek hesap sormak için Volkan B. ve erkek kardeşinin yanına gittiği bu sırada çıkan kavgada öldürüldüğü belirlendi.

ŞÜPHELİNİN YAŞADIĞI EV KUNDAKLANDI

Öte yandan cinayet olayından sonra şüpheli Volkan B. ve ailesinin yaşadığı ev kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklanarak yakılmak istendi. Büyümeden söndürülen yangının ardından polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Poliste yapılan sorgusunda şüpheli Volkan B.'nin "Bizimle kavga etmeye geldi. Bizi hiç dinlemedi. Kendimizi korumak isterken olay meydana geldiği"dediği belirtildi. Zanlı işlemlerinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edildi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 11:28

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER