Bayan davulcu Ramazan'a hazır

Avcılar Belediyesi sınırlarında görev yapacak davulcular, dün verilen usul eğitiminin ardından kimliklerini aldı. Davulcular arasında bir kadının da olması dikkat çekti. 72 yaşındaki kadın davulcu da korsan davulculardan şikayet etti. Ramazan davulcularına Belediye Zabıta Müdürü Mehmet Güven tarafından sertifika ve belgeleri verildi

 Bayan davulcu Ramazan'a hazır

Avcılar Belediyesi, Ramazan ayında görev yapacak davulcuları seçti. Seçilen 30 davulcuya, sahur vakti vatandaşları rahatsız etmemek için nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Aldıkları usul eğitiminin ardından maharetlerini sergileyen davulculara kimlikleri verildi.

Davulcular arasında en dikkat çekeni ise 72 yaşındaki Nurten Dinç oldu. Ramazan’da davul çalmak için belediyeye başvuran ve başvurusu kabul edilen Nurten Dinç, 60 yıldır davul çaldığını ve usulü çok iyi bildiğini söyledi. Davulunu omzuna atan ve maharetini sergileyen Dinç, korsan davulculardan yakındı. Kendilerinin emek verdiğini ama Ramazan’ın sonuna doğru korsan davulcuların piyasaya çıktığını anlatan Dinç, bu duruma önlem alınmasını istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2013, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER