Bize her yer Trabzon

Başbakan Tayyip Erdoğan, 9’uncu Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın Ataköy Sinan Erdem Spor Kompleksi’nde düzenlenen kapanış törenine katıldı.

Bize her yer Trabzon

130 ülkeden gelen öğrencilere seslenen Erdoğan, “Asya’nın, Avrupa’nın ve Afrika’nın yanı başında Türkiye’nin tüm dünya insanları için bir barış adası olduğunu, bir hoşgörü yurdu olduğunu ulaşabildiğiniz herkese anlatın. Bu ülkenin kapılarının dostluk, kardeşlik, barış ve dayanışma için ardına kadar açık olduğunu ülkelerinizdeki herkese gösterin. Türkçe öfke, kin ve düşmanlığın, nefretin değil, hoşgörünün, sevginin, muhabbetin dilidir” dedi.

Törende Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’la birlikte, horon tepen Ganalı grubu sahneye çıkararak tebrik etti. Ganalı ekipten bir öğrencinin, “Bize her yer Trabzon” demesi seyircileri güldürdü.

Erdoğan, Gürcistanlı Leila Kurbanova’nın Mehmet Akif Ersoy’un “Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak” şiirini çok güzel okuduğunu belirterek, “Gürcistanlı kızımızı dinlerken tabandan tavana yükseldim” dedi. Törene Erdoğan çiftiyle aralarında Devlet Bakanı Egemen Bağış, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Mehmet Ali Yalçındağ ile Abdürrahim Albayrak’ın da bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER