Çanakkale'de iftar Silivri'de sahur

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, İl Başkanlığı tarafından organize edilen, Çanakkale Şehitlik Anıtı iftarına katıldı. İlçe Başkanı Metin Karakaş öncülüğünde yaklaşık 140 kişi ile birlikte Silivri’de Çanakkale’ye hareket eden AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı burada binlerce vatandaşla beraber iftarını açtı.

Çanakkale'de iftar Silivri'de sahur
 Çanakkale programının ardından Silivri’ye dönen partililer, Silivri sahilinde Bayrampaşa İlçe teşkilatı ile birlikte sahur yaptı. 
ÇANAKKALE  İNANMIŞLIĞIN SONUCUDUR

AK PARTİ Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Çanakkale şehitliğinde gerçekleştirilen iftara yönelik yaptığı açıklamada; “ AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı olarak geçen yıl olduğu gibi bu yılda Çanakkale Şehitlik abidesi önünde İl Başkalığımız tarafından gerçekleştirilen iftar programına katıldık. Bu Ramazan iftarı çok farklı ve bir o kadar da güzel bir iftar oldu. Çünkü bundan tam 98 yıl önce  Ramazan'ın ilk günü olan 13 Temmuz'daki iftar sonrasında cephelerde şehit ve gazilerin savaş koşullarında yediği; Buğday Çorbası, Arpa Ekmeği ve Su ile iftar açtık. Şehitler Abidesi önündeki tören alanında kurduğumuz sofralarda, İl yönetimi, ilçe başkanları, belediye başkanları teşkilat mensupları ve birçok ülkeden gelen 98 şehit yakını birlikte oturdu. Ayrıca,  yurt dışından gelen şehit torunlarının yanlarında getirdikleri toprakla kardeşliği simgeleyen bir çınar fidanı dikmesi  de muhteşem bir kardeşlik duygusunun ifadesi oldu. İlçe teşkilatımız olarak o manevi havayı yaşamak çok güzel bir duydu. Çanakkale inanmışlığın ve imanın sonucudur. Çanakkale Şehitliğimizde yatan şehitlerimize baktığımızda ülkemizin her ilinden olduğu gibi dünyanın bir çok Müslüman ülkesinden de şehitlerin koyun koyuna yattıklarına şahit oluyoruz. Onlar bize en güzel mesajı veriyorlar. Biz birlikte Türkiye’yiz.” dedi. 

BAYRAMPAŞA TEŞKİLATI İLE SAHUR

Çanakkale iftarı sonrası Cumartesi gece saat 02:00 sıralarında Silivri’ye gelen AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, Silivri sahilinde Bayrampaşa ilçe teşkilatı ile sahur yaptı. Sahura Silivri İlçe Teşkilatının yanı sıra, Bayrampaşa ilçe teşkilatı ve bazı İl Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Başkan Yardımcıları  da katıldı. Yaklaşık 300 kişi gerçekleştirilen sahur yemeği sonrası AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, kısa bir konuşma yaparak partililere programa katılımlarından dolayı teşekkür etti. “ 
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2013, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER