İlk kez para kazanıp ilk kez tatile çıkmıştık

Muğla'nın Bodrum ilçesinde denizde fenalaşınca hastaneye kaldırılan ve beyin fonksiyonlarının tamamının işlevini yitirdiği oyuncu Burçin Bildik'in eşi Zeynep Elçin Bildik hayatını kaybetti. Basın mensuplarına gözyaşları içinde açıklamalarda bulunan Burçin Bildik, beyin kanaması nedeniyle eşinin organlarının çok hasar gördüğünü ve bağışlanamayacağını söyledi. Zeynep Elçin Bildik Cuma günü toprağa verilecek. Bildik'ın yakın çevresine, "ilk kez 5 yıldızlı otele tatile gitmiştik" dediği öğrenildi.

İlk kez para kazanıp ilk kez tatile çıkmıştık

İLK KEZ PARA KAZANDIM  İLK KEZ TATİLE ÇIKMIŞTIK

Bodrum tatili sırasında, ani beyin kanaması nedeniyle eşi Zeynep Elçin Bildik’i kaybeden oyuncu Burçin Bildik’in insanın içini acıtan bir dramı daha yaşadığı ortaya çıktı.  

Bugüne kadar çeşitli tiyatro oyunlarında rol alıp, barlarda şarkı söyleyen ancak şöhreti bilinmeyen numaralar operatörünün reklamına çıkınca yakalayan Bildik’in 2 yıl önce evlendiği eşi Zeynep’le ilk kez 5 yıldızlı bir tatile çıktığı öğrenildi.

Bildik’in yakınlarına, ‘’Yıllardan beri çalışırım, hep kıt kanaat geçindim.. Bu sene ilk kez elime güzel bir para geçti.. Telefon operatörü reklamı hayatımın akışını değiştirdi. Eşime dedim ki; ‘Bu sene şöyle güzel bir yere gidip, 5 yıldızlı bir otelde tatil yapalım.. Gönlümüzce eğlenelim. Nasıl olsa artık paramız da var..’ Bu nedenle Bodrum’u tercih ettik. Nereden bilebilirdim ki böyle güzel başlayan bir tatilin sonu kötü bitecek.. Kazandığım para mutluluk değil, acı getirdi’’ dediği öğrenildi..

SEBEB BEYİN KANAMASI

BODRUM’da pazartesi günü girdiği denizde, su üzerinde hareketsiz yattığı görülünce müdahale edilen ve 4 kez duran kalbi çalıştırıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini yitiren reklam yıldızı Burçin Bildik’in eşi Zeynep Elçin Bildik’in beyin kanaması sonucu öldüğü belirlendi.

Tatil için geldiği Bodrum Torrba’da eşi Burçin Bildik (42) ve arkadaşlarıyla denize girerken bir anda suyun üzerinde hareketsiz durduğu görülen Zeynep Elçin Bildik (31) hemen kıyıya çıkarıldı ve sağlık ekipleri müdahale etti. Hastanaye götürülürken 4 kez duran kalbi çalıştırılan genç kadın dün saat 15.45 sıralarında yaşamını yitirdi.

İzmir Adli Tıp Kurumu’na getirilen Burçin Bildik’e bu sabah yapılan otopside, beyin anevrizması geçirdiği ve beyin kanaması sonucu öldüğü belirlendi.

’IŞIĞIM SÖNDÜ’

İki yıllık eşinin cenazesini almak için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gelen reklam yıldızı Burçin Bildik büyük üzüntü yaşadı. Burçin Bildik, yarın (cuma) İstanbul’da eşinin çok sevdiği Şakirin Camii’nde öğle vakti cenaze namazı kılınacağını, aynı gün ikindi namazının ardından da Lüleburgaz’da toprağa vereceklerini söyledi. Burçin Bildik duygularını şöyle dile getirdi:

"Bodrum’daki raporun aynısı. Beyin kanaması sonucu vefat etti. Işığım söndü. Işığımı kaybettim. Ölümü çok ani oldu. Sürprizi çok severdi yine sürpriz yaptı. 14 Şubat’da sevgililer gününde İzmir’de tanışmıştık. Yine onu İzmir’den alıp götürüyorum. Hepimizin başına gelebilecek bir olay. Stresten de kaynaklanan bir şey olabilir. Ebru Gündeş de aynı olayı yaşadı ama o kurtuldu. Benim eşimde çok kanama olduğu için kurtarılamadı." dedi.

Zeynep Elçin Bildik’in kızkardeşi Semra Elif de kardeşinin tabutunu alırken gözyaşı döktü. Burçin Bildik, baldızını teselli etmeye çalıştı.

"EŞİMİ KAYBETTİM"

Bodrum Devlet Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören Zeynep Elçin Bildik 'in eşi Burçin Bildik gözyaşları içerisinde açıklamalarda bulundu. Sanatçı Bildik şöyle konuştu:

“Üç yıl önce evlendiğim sevgili eşimi bugün 15.45 itibarı ile kaybettim, şu anda O'nu sonsuzluğu uğurlamış bulunuyorum. Benim hayatımın ışığı olan eşimi ışıklar içinde son yolculuğuna uğurladım. Tüm sevenlerine, dostlarımıza, hayranlarına, yakınlarımıza duaları için teşekkür ediyorum. Onun için dua etmeye devam edin. Allah sevgili karıma yeni yolunda hayırlar nasip etsin, yolu ışıkla dolu olsun. 14 Şubat sevgililer gününde tanışıp 14 Şubatta evlendik. 14 Şubatta evlenenler hep evli kalırlar, O benim için çok önemli ve değerli bir hayat bıraktı. Onun istedikleri doğrultusunda söylediği gibi hayatıma devam edeceğim. Beni hayatım boyunca her zaman çok destekledi, çık kısa sürede birlikte olsak çok uzun bir süre birlikte olduk. Zeynep benden hiçbir zaman aciz yada zayıf görünmemi istemezdi. Bu nedenle hepinizi, basın mensuplarına doktorlara bizi yalnız bırakmadıkları için saygı ve hassas davranışları için teşekkür ediyorum. Bundan sonra resmi prosedürler yerine getirilecek."

"ORGANLARI BÜYÜK HASAR GÖRMÜŞ"

Eşinin organlarını bağışlanması konusunda ise sanatçı Bildik “Doktorlarla bunu konuştuk, çünkü Zeynep organ bağışına karşı çok istekli ve samimiydi. Ancak kalbinin 10 dakikadan fazla durması ve beyin kanamasının yüksek düzeyde olması nedeniyle organları büyük hasar gördü. Beyin oksijensiz kaldığı için organlar hasar gördü bu saate için organları kurtarabilir miyiz, organları sağlam alabilir miyiz, diye beklediler ama gerçekleşmedi. Organların başka birini yaşatamayacak kadar hasarlı olduğu ortaya çıkınca yapacak bir şey kalmadı" dedi.

Bildik, “İstanbul'da Cuma günü düzenlenecek cenaze namazı düzenlenecek ve ardından aynı gün ikindi namazından sonra memleketi olan Lüleburgaz'da defnedeceğiz. Burada ise cenaze işlemleri yapılıp yarın uçakla İstanbul'a götüreceğiz. Ölüm çok açık olduğu için otopsiye de gerek görülmedi. Eşimin ölümü anevrizmaya bağlı beyin kanaması ile ilgili bir durum. Zeynep'in ölümü bir ihmal değil tamamen ilahi takdirdir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER